10. 12. 2014
Ďakujeme za krv pre Kamila
Mestské médiá v pondelok 8. decembra uverejnili krátku výzvu so žiadosťou o pomoc pre Kamila Ftáčnika ml., ktorý je vážne chorý a akútne potrebuje krv. S prosbou sa na redakciu obrátila jeho rodina. Kamil, ktorého z istého obdobia poznáme ako pracovníka TIK-u v Malackách a šarmantného sprievodcu z Malackého kaštieľa, od 28. novembra denne potrebuje krv a stále je v nemocnici.

Výzva spojila Malačanov a vyburcovala ich k ľudskej spolupatričnosti. Na webstránke mesta si ju prečítalo za dva dni 8694 ľudí, na facebookovom profile malacky.sk ju videlo 25 098 párov očí a zdieľalo ju 290 čitateľov. Výsledky sa ukázali skoro. Na druhý deň ráno prišlo prvých sedem potvrdení o darovaní krvi pre Kamila. Priniesol ich do redakcie R. Balaštík. „Bol som v Bratislave sám, ale keď som povedal ostatným, hoci neznámym darcom, o čo ide, pridali sa a radi venovali svoju krv Kamilovi.“

Na sklonku pracovného dňa priniesol ďalších sedem potvrdení od ľudí, ktorí sa spolu s ním osobne a cielene vybrali darovať krv, sympatický Kamilov spolužiak. Potvrdenia sme prevzali v redakcii a odovzdali Kamilovej rodine. Ďalších darcov krvi prosíme, aby potvrdenia o darovaní krvi na meno Kamil Ftáčnik vhodili do špeciálnej škatuľky, ktorá je označená nápisom KRV PRE KAMILA a položená na recepcii Mestského úradu v Malackách. Za vašu pomoc ďakujeme a veríme, že Kamila zdravotne i psychicky posilní.

Text, foto: -tabu-    
Ďalšie
Šport
Podujatia
24. 6. 2024
Pozývame na Street Floorball Cup

Do Malaciek mieri jedinečný florbalový zážitok. Vsobotu 29. júna ožije areál ZŠ Dr. J. Dérera…

Zobraziť celý článok
Rozvoj
Cykloturistika
24. 6. 2024
Rozvoj cyklodopravy je naším spoločným cieľom

Podpora bezpečnej cyklodopravy bola hlavným cieľom cyklojazdy Malackami, ktorá sa konala vsobotu 8…

Zobraziť celý článok