10. 12. 2014
Ďakujeme za krv pre Kamila
Mestské médiá v pondelok 8. decembra uverejnili krátku výzvu so žiadosťou o pomoc pre Kamila Ftáčnika ml., ktorý je vážne chorý a akútne potrebuje krv. S prosbou sa na redakciu obrátila jeho rodina. Kamil, ktorého z istého obdobia poznáme ako pracovníka TIK-u v Malackách a šarmantného sprievodcu z Malackého kaštieľa, od 28. novembra denne potrebuje krv a stále je v nemocnici.

Výzva spojila Malačanov a vyburcovala ich k ľudskej spolupatričnosti. Na webstránke mesta si ju prečítalo za dva dni 8694 ľudí, na facebookovom profile malacky.sk ju videlo 25 098 párov očí a zdieľalo ju 290 čitateľov. Výsledky sa ukázali skoro. Na druhý deň ráno prišlo prvých sedem potvrdení o darovaní krvi pre Kamila. Priniesol ich do redakcie R. Balaštík. „Bol som v Bratislave sám, ale keď som povedal ostatným, hoci neznámym darcom, o čo ide, pridali sa a radi venovali svoju krv Kamilovi.“

Na sklonku pracovného dňa priniesol ďalších sedem potvrdení od ľudí, ktorí sa spolu s ním osobne a cielene vybrali darovať krv, sympatický Kamilov spolužiak. Potvrdenia sme prevzali v redakcii a odovzdali Kamilovej rodine. Ďalších darcov krvi prosíme, aby potvrdenia o darovaní krvi na meno Kamil Ftáčnik vhodili do špeciálnej škatuľky, ktorá je označená nápisom KRV PRE KAMILA a položená na recepcii Mestského úradu v Malackách. Za vašu pomoc ďakujeme a veríme, že Kamila zdravotne i psychicky posilní.

Text, foto: -tabu-    
Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
4. 12. 2023
Plán činnosti vo vojenskom obvode na mesiac december 2023

ilustr. foto: www.mod.gov.sk Kompletné info na www.mosr.sk

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
30. 11. 2023
Nový podcast MALACKY NAHLAS - prvý diel

Milí Malačania, začíname s novým podcastom MALACKY NAHLAS. Budeme sa v ňom venovať dôležitým a…

Zobraziť celý článok