17. 7. 2014
Čo nás čaká cez víkend?

Aj ďalší víkend bude v Malackách zábava.

V rámci Kultúrneho leta sa v sobotu 19. júla v Zámockom parku uskutoční Arteterapia pre dospelých s Andreou Záhradníkovou Krajčírovou. Ide o meditáciu, kreslenie, maľovanie, hru na rôznych hudobných nástrojoch. Vítaný je každý. Akcia sa koná od 10.00 do 15.00 h.

V sobotu sa uskutoční aj 2. ročník Malackého kríglu – pivného festivalu, ktorý zožal minulý rok medzi Malačanmi veľký úspech. Akciu organizuje Pub u koňa a vstupné je zadarmo. Štart na lúke pri mlyne je naplánovaný na 12.00 h.

V nedeľu sa opäť uskutočnia letné prechádzky Zámockým parkom so sprievodcom. Príjemné prechádzanie sa po dobrom nedeľnom obede, padne iste každému vhod. Preto neváhajte a pridajte sa. Stretneme sa o 14.00 h pred Malackým kaštieľom. Dozviete sa, ako vyzeral Zámocký park v minulosti, ako a na čo ho využívali Pálfiovci, aká je história kaplnky, ktorá sa nachádza v útrobách Zámockého parku, ale tiež aké vzácne dreviny tu rastú.

Nebude chýbať ani tradičné Rozprávkovo-hudobné popoludnie, ktoré odštartuje o 16.00 h tvorivou dielňou pre deti. Vyšantiť sa môžu aj v nafukovacom hrade. O 17-tej sa predstaví divadlo Jaja s rozprávkou Cesta okolo sveta a o 18-tej sa uskutoční letný koncert Dychovej hudby Malačané.

Pripomíname aj aktuálnu výstavu v Malackom kaštieli, ktorá odštartovala vo štvrtok 3. júla a má názov Návraty v čase. Autormi obrazov sú umelci združení v ARTEFAKT-e, združení nezávislých výtvarníkov. Umelci Jozef Práznovský, Ján Remiš, Ondrej Štalmach a Vladimír Mičienka predstavujú svoje diela Malačanom od 3. do 30. júla.

Prajeme vám príjemný víkend.

Text, foto: -naty-

 

Ďalšie
Šport
25. 6. 2024
Judisti už dosúťažili

Dvoma súťažami vLeviciach sa skončilo zápolenie vjude mladších vekových kategórií v tomto školskom…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Rozvoj
Cykloturistika
25. 6. 2024
Cyklotrasy – otázky verejnosti (2)

Kto má prednosť? Dve križovatky, rovnaká odpoveď V nadväznosti na naše predchádzajúce články o…

Zobraziť celý článok