7. 11. 2007
Čo ďalej s ihriskami na Juhu?

V Knihe návštev na www.malacky.sk sa v podnete zo 4. 11. zrejme obyvateľ Juhu pýta na príčiny rušenia niektorých detských ihrísk na tomto sídlisku.

Odpovedá Ing. M. Gajdárová, odd. ŽP MsÚ: „To, ktoré ihriská zostanú a ktoré sa zrušia, sa rozhodlo podľa lokality, kde sa nachádzajú, a podľa ich návštevnosti. Niektoré sú blízko cesty, čo nie je pre deti bezpečné, niektoré sú na maličkej ploche v ústraní.

Na také miesta by sme radšej dali lavičky a vysadili nové stromy. Na posudzovaní ihrísk sa podieľal aj poslanec za tento volebný obvod L. Čas, ktorý sám vyvinul iniciatívu za skvalitnenie ich úrovne. Okraje zostávajúcich pieskovísk čaká nový drevený obklad a obnovia sa nátery na preliezačkách. Zostanú a štandard si vylepšia ihriská na Štúrovej pri ZŠ, na Ul Ľ. Fullu (zatiaľ zrekonštruované rodičmi) a na Ul. Malovaného.

Ešte v tomto roku ich čaká doplnenie o niektoré nové certifikované prvky, ktoré spĺňajú aj prísne bezpečnostné normy EÚ. Nároky sa kladú najmä na úpravu terénu pod hojdačkami, hracím domčekom a pod zvieratkami na pružinách. Navyše zrekonštruované ihriská budú oplotené. Veríme, že deti z Juhu budú s chystanými zmenami spokojné.

 

Ďalšie
Spoločnosť
1. 6. 2023
Verejnosť proti humanitárnemu centru

Na rokovanie mestského zastupiteľstva 30. mája prišli obyvatelia mesta vo vyššom počte než obvykle…

Zobraziť celý článok
Zdravotníctvo
31. 5. 2023
Urgentný príjem v Nemocnici Malacky pokračuje

Nemocnica Malacky predlžuje činnosť urgentného príjmu. Na spoločnom postupe sa dohodlo vedenie…

Zobraziť celý článok