7. 11. 2007
Čo ďalej s ihriskami na Juhu?

V Knihe návštev na www.malacky.sk sa v podnete zo 4. 11. zrejme obyvateľ Juhu pýta na príčiny rušenia niektorých detských ihrísk na tomto sídlisku.

Odpovedá Ing. M. Gajdárová, odd. ŽP MsÚ: „To, ktoré ihriská zostanú a ktoré sa zrušia, sa rozhodlo podľa lokality, kde sa nachádzajú, a podľa ich návštevnosti. Niektoré sú blízko cesty, čo nie je pre deti bezpečné, niektoré sú na maličkej ploche v ústraní.

Na také miesta by sme radšej dali lavičky a vysadili nové stromy. Na posudzovaní ihrísk sa podieľal aj poslanec za tento volebný obvod L. Čas, ktorý sám vyvinul iniciatívu za skvalitnenie ich úrovne. Okraje zostávajúcich pieskovísk čaká nový drevený obklad a obnovia sa nátery na preliezačkách. Zostanú a štandard si vylepšia ihriská na Štúrovej pri ZŠ, na Ul Ľ. Fullu (zatiaľ zrekonštruované rodičmi) a na Ul. Malovaného.

Ešte v tomto roku ich čaká doplnenie o niektoré nové certifikované prvky, ktoré spĺňajú aj prísne bezpečnostné normy EÚ. Nároky sa kladú najmä na úpravu terénu pod hojdačkami, hracím domčekom a pod zvieratkami na pružinách. Navyše zrekonštruované ihriská budú oplotené. Veríme, že deti z Juhu budú s chystanými zmenami spokojné.

 

Ďalšie
Šport
17. 4. 2024
Záhoráci budú bojovať v skupine o 5. – 8. miesto. S Považskou Bystricou…

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s…

Zobraziť celý článok
Životné prostredie
Doprava
17. 4. 2024
Do práce na bicykli 2024: už sa môžete registrovať

Malacky sa opäť zapojili do kampaneDo práce na bicykli, vďaka čomu sa už môžu registrovať…

Zobraziť celý článok