4. 7. 2011
Čiastočná rekonštrukcia na MsÚ

Mestský úrad po dlhšom čase pokračuje v úpravách svojho vnútorného prostredia. Prvá etapa sa začala hneď po nasťahovaní MsÚ do budovy bývalej firmy Nafta, a. s., v roku 2005, keď sa zrekonštruovalo prízemie, priestory klientskeho centra a čiastočne aj chodby 1. poschodia. „Na rekonštrukciu je na tento rok v rámci bežných výdavkoch v rozpočte vyčlenených 9 000 eur, no skutočné náklady budú vyššie (asi 12 100 eur).

Navýšenie je dané tým, že tzv. dupronitové priečky musí v záujme bezpečnosti likvidovať odborná firma, ktorá je spôsobilá na likvidáciu nebezpečného odpadu,“ povedal prednosta úradu D. Vavrinec. Stavebné práce sa vykonávajú za plnej prevádzky úradu a pod dohľadom Regionálneho úradu verejného zdravotníctva, ktorý meria a posudzuje kvalitu ovzdušia počas prác.

Zrekonštruované budú dovedna štyri miestnosti, presvetlí sa priestor na tmavých chodbách, niektoré priečky budú odstránené, nainštalované nové podhľady, vymení sa plávajúca podlaha, zrealizuje prekládka elektroinštalačných vedení a práce zavŕši nová maľovka. Vďaka plánovaným a teraz uskutočňovaným stavebným úpravám dostanú reprezentatívne priestory úradu dôstojnejší charakter.

Budova MsÚ by však potrebovala rozsiahlejšiu rekonštrukciu, pretože je energeticky nevýhodná. Vyžadovala by zateplenie, výmenu okien a fasády, nový výťah vyhovujúci kritériám bezpečnosti a rekonštrukciu zasadačky. Ide o rozsiahlu investíciu, ktorá však v tomto čase nie je zaradená medzi priority.

-tabu-


   

Ďalšie
Mestská polícia
Práca
Oznamy
3. 2. 2023
Mestská polícia Malacky prijme príslušníka

Mesto Malacky vyhlasuje prijímacie konanie na obsadenie miesta – príslušník Mestskej polície…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
2. 2. 2023
Karnevalová paráda v Cvečku

Novučičké priestory Komunitného centra pri Cvč privítali v piatok 27. januára všetky…

Zobraziť celý článok