23. 5. 2014
Chvílová vyhrala ligové kolo v Břeclavi
Výborné výkony predviedla v sobotu 17. mája v úvodnom kole 1. českej atletickej ligy skupiny C dvojica atlétov AC Malacky Jakub Valachovič a Eliška Chvílová. Obaja si vylepšili osobné maximá vo svojich disciplínach, malacká skokanka do diaľky mala najbližšie v živote k hranici 6 metrov. Alexandra Štuková v drese Brna vyhrala beh na 400 metrov.

Beh na desať kilometrov mužov odštartoval aj s Malačanom Jakubom Valachovičom, ktorý bojoval o body pre domácu Lokomotívu Břeclav, za ktorú hosťoval aj vlani. Táto disciplína tradične otvára prvé kolo moravsko-sliezskej ligy, ktorá nesie pracovné zaradenie ako prvá liga skupiny C. Do boja na 25 kôl nastúpilo dovedna osemnásť bežcov. Počas celého behu figuroval malacký pretekár na popredných priečkach a v závere si udržal tempo, ktoré ho dostalo na úroveň nového osobného rekordu 32:14,23 min.

Vynikajúco si počínala Eliška Chvílová, ktorá zvíťazila a opäť sa priblížila bližšie k hranici 6 metrov v skoku do diaľky. Podobne ako Valachovič i Chvílová figuruje v slovenských tabuľkách svojím výkonom na 3. mieste v diaľke. V behu na 400 m sa predstavila v Břeclavi i odchovankyňa AC Malacky Alexandra Štuková, ktorá na Slovensku súťaží za Sláviu UK Bratislava. Zvíťazila za 55,20 s a získala plný bodový zisk, podobne ako Eliška Chvílová v diaľke. Druhé kolo tejto súťaže sa koná 31. mája v Třinci.

TK AC (krátené)
Ďalšie
Šport
23. 5. 2024
Boxer Niko Sivák má republikový bronz

Komárno, 204 boxerov z 51 oddielov zcelého Slovenska – to boli majstrovstvá Slovenska vboxe žiakov…

Zobraziť celý článok
Práca
Oznamy
23. 5. 2024
Okresný súd Malacky vyhlasuje výberové konanie na pozíciu vyšší súdny úradník

Okresný súd Malacky informuje o voľnom štátnozamestnaneckom mieste v dočasnej štátnej službe vo…

Zobraziť celý článok