27. 9. 2012
Chodník pri bašte už opravili
Frekventovaný chodník pri Bašte, po ktorom denne kráčajú deti do dvoch neďalekých škôl a ktorý pre svoj prepadnutý povrch dlho ohrozoval chodcov, konečne opravili. Po výzve zo strany správcu mestských komunikácií opravu vo vlastnej réžii zabezpečil vlastník nehnuteľnosti (Bašta) po dohode s ďalšími subjektmi.

Podľa našich prvých informácií príčinou poškodeného povrchu chodníka mala byť prepadnutá stará prípojka kanalizácie pre Baštu, pričom vlastník už má vybudovanú novú prípojku. Hovorca BVS Zenon Mikle pre mestské médiá oficiálne uviedol, že „vlastníkom prípojky je majiteľ nehnuteľnosti, na ktorú je pripojená.“ Podľa neho je zo zákona za prípojky vždy zodpovedný majiteľ nehnuteľnosti, ktorý by v tomto prípade mal starú nefunkčnú prípojku zrušiť (zaplombovať). Ak prípojka poškodí komunikáciu, jej opravu musí takisto hradiť vlastník.

Z vyjadrení pracovníkov, ktorí v stredu 26. 9. ráno zbíjačkami rozbíjali asfalt, bolo zrejmé, že mali úmysel prácu dokončiť počas jedného dňa a povrch chodníka vyrovnať prostredníctvom betónovej vrstvy tak, aby už nerovný povrch nikoho neohrozoval. Dnes (vo štvrtok 27. 9.) je už poškodená plocha chodníka zabetónovaná a zábrany sú tam len preto, aby betón mohol zatvrdnúť. Je šťastie, že na poškodenom chodníku sa nikomu nič nestalo. Zodpovednosť za prípadný úraz by totiž bola na pleciach majiteľa priľahlej nehnuteľnosti. 

Text, foto: T. Búbelová
 
Ďalšie
Šport
5. 6. 2023
Boris Bojanovský je tretíkrát majstrom SR 

Basketbalová extraliga má za sebou sezónu 2022/2023. Siedmy finálový zápas v pondelok 29. mája…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
1. 6. 2023
Verejnosť proti humanitárnemu centru

Na rokovanie mestského zastupiteľstva 30. mája prišli obyvatelia mesta vo vyššom počte než obvykle…

Zobraziť celý článok