20. 4. 2009
Cesty sa už "látajú"

V centre mesta sa už začalo s opravami zimou poškodených ciest, na rade sú však aj ďalšie časti. „Vždy začíname s opravami od centra mesta smerom do okrajových častí tak, aby pracovníci pripravili ucelené časti, ktoré sú neskôr zaasfaltované. Táto príprava spočíva v zarezaní a vybúraní výtlku,“ vysvetlila Gabriela Reháková, vedúca oddelenia dopravy a stavebného poriadku MsÚ.

Opravy ciest sa budú realizovať vo viacerých etapách, ich počet však závisí od množstva a druhu výtlkov. „Pripravujeme na asfaltovanie len takú časť výtlkov, ktorú sme schopní za jeden deň dokončiť. Zároveň s asfaltovaním priebežne evidujeme aj množstvo a veľkosť výtlkov na jednotlivých miestnych komunikáciách,“ pokračuje G. Reháková. Centrum a priľahlé ulice by mali byť hotové do 1. mája, celé mesto do konca mája.

„S prácami sa začalo v apríli preto, lebo výroba asfaltu v obaľovačke v Moravskom Sv. Jáne sa začala len 14. apríla,“ objasňuje. Mesto Malacky oslovilo v tejto súvislosti aj externé dodávateľské firmy. „V súčasnosti nám externá firma pripravuje ponuku na opravu výtlkov na sídlisku Juh,“ dodala G. Reháková.

Text, foto: S. Šípová

 

Ďalšie
Šport
20. 5. 2024
Záhoráci s prvým víťazstvom v Ligovom pohári

Hádzanári HC Záhoráci Stupava/Malacky si vo 4. kole Ligového pohára Niké Handball extraligy…

Zobraziť celý článok
Práca
Oznamy
17. 5. 2024
Voľné pracovné miesto na MsÚ: samostatný odborný referent územného plánovania

Mesto Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste na Mestskom úrade Malacky s názvom: Samostatný…

Zobraziť celý článok