20. 4. 2009
Cesty sa už "látajú"

V centre mesta sa už začalo s opravami zimou poškodených ciest, na rade sú však aj ďalšie časti. „Vždy začíname s opravami od centra mesta smerom do okrajových častí tak, aby pracovníci pripravili ucelené časti, ktoré sú neskôr zaasfaltované. Táto príprava spočíva v zarezaní a vybúraní výtlku,“ vysvetlila Gabriela Reháková, vedúca oddelenia dopravy a stavebného poriadku MsÚ.

Opravy ciest sa budú realizovať vo viacerých etapách, ich počet však závisí od množstva a druhu výtlkov. „Pripravujeme na asfaltovanie len takú časť výtlkov, ktorú sme schopní za jeden deň dokončiť. Zároveň s asfaltovaním priebežne evidujeme aj množstvo a veľkosť výtlkov na jednotlivých miestnych komunikáciách,“ pokračuje G. Reháková. Centrum a priľahlé ulice by mali byť hotové do 1. mája, celé mesto do konca mája.

„S prácami sa začalo v apríli preto, lebo výroba asfaltu v obaľovačke v Moravskom Sv. Jáne sa začala len 14. apríla,“ objasňuje. Mesto Malacky oslovilo v tejto súvislosti aj externé dodávateľské firmy. „V súčasnosti nám externá firma pripravuje ponuku na opravu výtlkov na sídlisku Juh,“ dodala G. Reháková.

Text, foto: S. Šípová

 

Ďalšie
Spoločnosť
8. 2. 2023
Primátor Juraj Říha: Klepol som po prstoch mafii, tá sa ma pokúsila zbaviť

 „Je nepochybné, že sa nestal skutok, pre ktorý sa vedie trestné stíhanie,“ píše sa v …

Zobraziť celý článok
Služby
Oznamy
7. 2. 2023
Zberný dvor na Hlbokej bude v piatok otvorený do 14.00 h

V piatok 10. februára 2023 bude zberný dvor na Hlbokej ulici z technických príčin otvorený len do…

Zobraziť celý článok