26. 4. 2019
Cesta mládeže: rozkopávky zelene pre optiku aj verejné osvetlenie
V pondelok 29. apríla sa začnú rozkopávky zelene na Ceste mládeže, ktoré súvisia s pokladaním novej optiky spoločnosti Slovak Telekom. Stavebný ruch sa začne na križovatke Veľkomoravská  – Cesta mládeže, odkiaľ sa bude pokračovať v zeleni na pravej strane smerom na Nový cintorín.

Vedenie mesta sa na rokovaní s firmou dohodlo, že výkopy budú slúžiť aj na prípravu nového verejného LED osvetlenia, čo samospráve výrazne ušetrí financie. „Sľúbili sme obyvateľom celej lokality Cesty mládeže, že aj na tejto ulici časom zmodernizujeme staré sodíkové osvetlenie na nové účinnejšie LED-ky. V prvom kroku si počas týchto prác pripravíme kabeláž a nové pätky pre stĺpy. Keďže v tejto lokalite plánujeme aj výstavbu novej cyklotrasy, všetky projekty sme zladili a časovo skoordinovali. Akonáhle budeme pripravení na osadenie nových stĺpov a svietidiel, pôvodné staré stožiare so sodíkovými lampami medzi vzrastlými tujami odstránime,” uviedol primátor Juraj Říha.

Modernizáciu verejného osvetlenia dlhodobo požadujú obyvatelia tejto lokality.  Nová kabeláž by mala siahať až po priemyselný areál. Mestský úrad súbežne s Cestou mládeže pripravuje nové verejné osvetlenie aj na Továrenskej.

Text: -lp-, rez: Útvar strategického rozvoja MsÚ
Ďalšie
Spoločnosť
História
12. 4. 2024
Boli sme sa pozrieť na Enigmu z Malaciek

20. marca sa vBrne začala výstava, ktorej hlavnou hviezdou je stroj Enigma, pochádzajúci zleteckej…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Životné prostredie
12. 4. 2024
Na Mierovom námestí vyrastie prvá mestská lúka

Menej prachu, znižovanie teploty, zadržiavanie vlhkosti priamo na mieste amestské lúky ako…

Zobraziť celý článok