26. 9. 2011
Český muzikál z pera Jiřího Suchého na hambálku
O tom, že v Čechách vedia robiť muzikály netreba nikoho presviedčať. Ak máte radi tento žáner, ale aj humor a dobrú grotesku, prijmite pozvanie na divadelný festival Zejdeme sa na hambálku. V dňoch od 29. septembra do 2. októbra 2011 sa Malacky zaplnia hercami zvučných mien, ale aj ochotníkmi, ktorí si tu mená ešte len budujú. Príkladom je Divadlo SemTamFór, ktoré nadchlo divákov na hambálku pred dvoma rokmi.

Zažiarili
Malacké Divadlo na hambálku sa aj tento rok pustilo do organizovania festivalu. Tak, ako tradične, aj teraz svoje pódium požičia známym profesionálnym, ale aj ochotníckym hercom zo Slovenska a Čiech. Jediným zahraničným zástupcom bude aj tento rok divadlo, ktoré na miestnych divadelných doskách zažiarilo už pred dvoma rokmi inscenáciou Orgazmus bez předsudků.

Herci z Divadla SemTamFór zo Slavičína sa tešia, že môžu opäť ukázať, čo v nich je. Tento raz si pre divákov predstavili žáner, ktorý je divadelným tvorcom v Čechách mimoriadne blízky – naštudovali muzikál. Titul Elektrická puma je pre divákov zaujímavý hneď z niekoľkých príčin. Pochádza z pera legendárneho Jiřího Suchého, ktorému hudobne asistoval Ferdinand Havlík. Situačná komika, slovný humor, ale aj prvky kabaretu „semaforského“ charakteru sú predzvesťou zábavy a smiechu. Jiří Suchý text písal priamo na telo klaunom – Josefovi Dvořákovi, Jitke Molavcovej a sebe samému.

Diváci v Malackách si budú môcť komediálny muzikál pozrieť v piatok 30. septembra o 21.00 v Spoločenskom dome MCK v podaní talentovaných hercov z Divadla SemTamFór. Tí, ktorí si spomínajú na Fionu a Diega spred dvoch rokov vedia, že ochotníci zo Slavičína ponúknu naozaj seriózne výkony hodné profesionálov.
Generálnym sponzorom štvrtého ročníka Zejdeme sa na hambálku je firma KRAJN, kvalitný dodávateľ stavebného materiálu s vlastnou ohybárňou betonárskej ocele, kompletného sortimentu hutníckeho materiálu a kanalizačných systémov z PVC a betónu. Festival je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.
Viac informácií o programe festivalu nájdete na www.divadlonahambalku.sk

-dnh-
Ďalšie
Šport
12. 6. 2024
Patrik Koch si zahral NHL, v zámorí zostáva

Hokejového obrancu a rodáka z Malaciek Patrika Kocha čaká sťahovanie. Jeho klub Arizona Coyotes,…

Zobraziť celý článok
Služby
Oznamy
11. 6. 2024
Zberný dvor na Partizánskej bude zatvorený

Od piatku 14. júna do stredy 19. júna bude zberný dvor na Partizánskej ul. ZATVORENÝ.V prípade…

Zobraziť celý článok