4. 5. 2020
Centrum voľného času: ako funguje v čase pandémie

S príchodom pandémie sa síce život spomalil, no my v Centre voľného času v Malackách myslíme na svojich Cvečkárov aj v tejto neľahkej situácii. Každodenne  vymýšľame rôzne aktivity, vďaka ktorým sme spolu bližšie. Týmto spôsobom sa snažíme rodičom uľahčiť túto situáciu a deťom spríjemniť chvíle v karanténe.

Pod heslom NA NUDU U NÁS NIE JE NIKDY ČAS, PRETO CVEČKO OPÄŤ ZABAVÍ VÁS  každodenne pridávame na náš facebook príspevky z oblasti športu, hudby, tanca, jazykov, tvorenia či šachu: https://www.facebook.com/Centrum-vo%C4%BEn%C3%A9ho-%C4%8Dasu-Malacky-105551726264092/.  

Naše úsilie – to sú aj výzvy, do ktorých sa môžu zapojiť všetci Cvečkári. Bola to napríklad výzva ku Dňu Zeme pod názvom Príroda okolo nás, kde deti mohli tvoriť a ukázať, ako si vážia a ochraňujú našu prírodu. Ďalšie naše výzvy na vás ešte čakajú, my sa už teraz tešíme na vašu aktivitu.

Pod záštitou Národného koordinačného strediska pre riešenie problematiky násilia na deťoch a Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny Malacky sme spustili 1. ročník okresnej výtvarnej a literárnej súťaže (online) na tému AKO SOM POMOHOL SVOJMU KAMRÁTOVI ALEBO SPOLUŽIAKOVI, KTORÝ JE NIEČÍM INÝ (slabší, chorý, menší, znevýhodnený). Ide o súťaž pre všetky deti základných škôl, aby zobrazili, resp. opísali dobrý čin, ktorým niekomu pomohli v ťažkej situácii a stali sa jeho hrdinom. Úlohou žiakov I stupňa ZŠ je nakresliť obrázky, žiaci II. stupňa ZŠ by mali tento čin opísať poéziou alebo prózou. Podrobnejšie informácie: https://www.malacky.sk/index.php?page=clanok_cely&id=10026

Veríme, že túto situáciu spoločne zvládneme a čoskoro sa už opäť stretneme u nás v Centre voľného času, kde sa všetci cítime dobre a kde môžeme rozvíjať svoju osobnosť a talent.

CVČ Malacky
    

Ďalšie
Spoločnosť
21. 3. 2023
Farebný deň

21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Ľudia si vtento deň obliekajú ponožky rôznych…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Školstvo
21. 3. 2023
Zápis do 1. ročníka základných škôl

Mesto Malacky a riaditeľstvá základných škôl v Malackách oznamujú, že zápis na plnenie…

Zobraziť celý článok