24. 4. 2009
Celoštátna spomienka na generála M. R. Štefánika

Aj Malacky budú jedným z cieľov na púti štafety s názvom Pocta Štefánikovi, ktorá sa uskutoční pri príležitosti 90. výročia tragickej smrti muža, letca a politika, ktorý významne zasiahol do našej národnej histórie. Štafeta dorazí do Malaciek v stredu 29. apríla o 16.00 h počas slávnostnej spomienky pri soche M. R. Štefánika za prítomnosti predstaviteľov Ministerstva obrany SR, zástupcov mesta a jeho inštitúcií, Zväzu vyslúžilých vojakov gen. M. R. Štefánika a občanov mesta.   

Ministerstvo obrany SR, Generálny štáb Ozbrojených síl SR a Slovenský rozhlas spolu s partnermi v spolupráci s mestami a obcami pripravili celoštátnu spomienku na generála M. R. Štefánika pri príležitosti 90. výročia jeho tragického úmrtia. Štafetou s názvom Pocta Štefánikovi chcú symbolicky prepojiť celé Slovensko.

Štafetou, ktorá odštartuje 28. apríla v Spišskej Novej Vsi, a sprievodným programom chcú organizátori pripomenúť občanom a študentom vybraných miest výnimočnú úlohu M. R. Štefánika pri vzniku spoločného štátu Čechov a Slovákov, jeho vplyv na formovanie československých légií a zároveň jeho odkaz súčasnej generácii.

V mestách a obciach Slovenska, kde sa nachádzajú sochy, pamätníky a busty gen. M. R. Štefánika, sa uskutoční pripnutie stúh na štafetový kolík, Poslovia štafety prinesú tieto symboly do etapových centier a následne aj do Košarísk a k Mohyle na Bradle, kde sa v prítomnosti najvyšších ústavných činiteľov a širokej verejnosti uskutoční celonárodná pietna spomienka na generála Milana Rastislava Štefánika (3. mája 2009).

Ďalšie
Spoločnosť
Podujatia
Oznamy
19. 4. 2024
Bezplatné právne poradenstvo pre všetkých

Slovenská advokátska komora pri príležitosti Dňa advokácie pripravuje bezplatné právne poradenstvo…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 4. 2024
Malí futbalisti na medzinárodnom turnaji

V nedeľu 14. apríla sa malí futbalisti zprípravky Žolíka Malacky zúčastnili na medzinárodnom…

Zobraziť celý článok