24. 4. 2009
Celoštátna spomienka na generála M. R. Štefánika

Aj Malacky budú jedným z cieľov na púti štafety s názvom Pocta Štefánikovi, ktorá sa uskutoční pri príležitosti 90. výročia tragickej smrti muža, letca a politika, ktorý významne zasiahol do našej národnej histórie. Štafeta dorazí do Malaciek v stredu 29. apríla o 16.00 h počas slávnostnej spomienky pri soche M. R. Štefánika za prítomnosti predstaviteľov Ministerstva obrany SR, zástupcov mesta a jeho inštitúcií, Zväzu vyslúžilých vojakov gen. M. R. Štefánika a občanov mesta.   

Ministerstvo obrany SR, Generálny štáb Ozbrojených síl SR a Slovenský rozhlas spolu s partnermi v spolupráci s mestami a obcami pripravili celoštátnu spomienku na generála M. R. Štefánika pri príležitosti 90. výročia jeho tragického úmrtia. Štafetou s názvom Pocta Štefánikovi chcú symbolicky prepojiť celé Slovensko.

Štafetou, ktorá odštartuje 28. apríla v Spišskej Novej Vsi, a sprievodným programom chcú organizátori pripomenúť občanom a študentom vybraných miest výnimočnú úlohu M. R. Štefánika pri vzniku spoločného štátu Čechov a Slovákov, jeho vplyv na formovanie československých légií a zároveň jeho odkaz súčasnej generácii.

V mestách a obciach Slovenska, kde sa nachádzajú sochy, pamätníky a busty gen. M. R. Štefánika, sa uskutoční pripnutie stúh na štafetový kolík, Poslovia štafety prinesú tieto symboly do etapových centier a následne aj do Košarísk a k Mohyle na Bradle, kde sa v prítomnosti najvyšších ústavných činiteľov a širokej verejnosti uskutoční celonárodná pietna spomienka na generála Milana Rastislava Štefánika (3. mája 2009).

Ďalšie
Šport
9. 6. 2023
Pre hádzanú obetuje všetko: Laura Walterová patrí k najlepším

Keď sa narodíte do hádzanárskej rodiny a prejavíte záujem o šport, nie je veľká šanca, že sa vašou…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Spoločnosť
9. 6. 2023
Mestské zastupiteľstvo: urgent, migranti, klimatická stratégia, komisie

Poslanci MsZ 30. mája prerokovali okrem tém spomenutých v nadpise tohto článku aj návrh na…

Zobraziť celý článok