21. 11. 2007
Burza informácií o trhu práce

V stredu 21. novembra sa v hoteli Atrium v Malackách konala tzv. Burza informácií o trhu práce pre žiakov 9. ročníkov základných škôl z celého okresu. Organizátori z Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Malackách sa tak zapojili do celoplošnej akcie, ktorá sa koná po celom Slovensku a je riadená priamo z ministerstva. Podujatie v Malackách organizačne pripravil odbor služieb zamestnanosti ÚPSVaR pod vedením Mgr. Ľ. Diviakovej.

Cieľom bolo informovať žiakov o možnostiach výberu profesie, školám dať priestor na prezentáciu a za okrúhlym stolom si vypočuť aj potreby a požiadavky zamestnávateľov v súvislosti s ich výrobnou náplňou. Škoda, že ani jeden z nich túto príležitosť nevyužil.

 „Pozvali sme deviatakov z 19 škôl v okrese. Prezentácie si pripravili  aj zástupcovia škôl Bratislavského kraja (z Bratislavy, Skalice a Starej Turej). Vyberali sme školy, ktoré pripravujú odborníkov v profesiách, po ktorých je na trhu práce dopyt (strojníctvo, drevárstvo, potravinárstvo, elektrotechnika, zdravotníctvo),“ vysvetľuje Ľ. Diviaková.

 

Ďalšie
Spoločnosť
1. 6. 2023
Verejnosť proti humanitárnemu centru

Na rokovanie mestského zastupiteľstva 30. mája prišli obyvatelia mesta vo vyššom počte než obvykle…

Zobraziť celý článok
Zdravotníctvo
31. 5. 2023
Urgentný príjem v Nemocnici Malacky pokračuje

Nemocnica Malacky predlžuje činnosť urgentného príjmu. Na spoločnom postupe sa dohodlo vedenie…

Zobraziť celý článok