21. 11. 2007
Burza informácií o trhu práce

V stredu 21. novembra sa v hoteli Atrium v Malackách konala tzv. Burza informácií o trhu práce pre žiakov 9. ročníkov základných škôl z celého okresu. Organizátori z Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Malackách sa tak zapojili do celoplošnej akcie, ktorá sa koná po celom Slovensku a je riadená priamo z ministerstva. Podujatie v Malackách organizačne pripravil odbor služieb zamestnanosti ÚPSVaR pod vedením Mgr. Ľ. Diviakovej.

Cieľom bolo informovať žiakov o možnostiach výberu profesie, školám dať priestor na prezentáciu a za okrúhlym stolom si vypočuť aj potreby a požiadavky zamestnávateľov v súvislosti s ich výrobnou náplňou. Škoda, že ani jeden z nich túto príležitosť nevyužil.

 „Pozvali sme deviatakov z 19 škôl v okrese. Prezentácie si pripravili  aj zástupcovia škôl Bratislavského kraja (z Bratislavy, Skalice a Starej Turej). Vyberali sme školy, ktoré pripravujú odborníkov v profesiách, po ktorých je na trhu práce dopyt (strojníctvo, drevárstvo, potravinárstvo, elektrotechnika, zdravotníctvo),“ vysvetľuje Ľ. Diviaková.

 

Ďalšie
Šport
24. 7. 2024
Vysvedčenia pre karatistov

Koniec júna je u školákov vždy spájaný s odovzdávaním vysvedčení za dosiahnuté výsledky v škole.…

Zobraziť celý článok
Práca
Oznamy
22. 7. 2024
Okresný súd Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste

Okresný súd Malacky informuje o voľnom štátnozamestnaneckom mieste v dočasnej štátnej službe vo…

Zobraziť celý článok