31. 1. 2014
Budova denného stacionára prejde rekonštrukciou

Denný stacionár bude novou službou, ktorú by chcelo MsCSS tento rok zaviesť. Sídliť bude v doteraz nevyužívanej budove na Ul. 1. mája. Tá však musí najprv prejsť rekonštrukciou.

Verejnú súťaž o rekonštrukciu budúceho malackého denného stacionára vyhrala firma Lechstav, s. r. o. z Prešova. Tesne pre Vianocami (23. 12.) bolo firme odovzdané stavenisko. Do šiestich mesiacov by mala byť rekonštrukcia hotová. Počas januára spoločnosť vykonávala prípravné práce. Rekonštrukčné práce by mali začať v úvode februára. Konkrétne ide o vnútorné stavebné úpravy, opravy sociálnych zariadení, zateplenie stien a stropov, novú elektroinštaláciu a maľby. Rekonštrukcia financovaná z mestského rozpočtu bude stáť 64 000 €.

Čo je denný stacionár?
Denný stacionár je druh sociálnej služby v zariadení, ktorá je poskytovaná klientom len na určitý čas počas dňa. Ide o zariadenie pre ľudí, ktorí sú odkázaní na pomoc inej osoby. Okrem pomoci sa v dennom stacionári poskytuje sociálne poradenstvo, sociálna rehabilitácia a stravovanie. Možno povedať, že ide o „škôlku pre dospelých“.

N. Slobodová

Ďalšie
Šport
23. 5. 2024
Atléti idú do celoštátneho finále Detskej P-T-S

Atletické preteky pre staršie amladšie žiactvo – Detská P-T-S – budú mať vpiatok 24. mája…

Zobraziť celý článok
Šport
23. 5. 2024
Boxer Niko Sivák má republikový bronz

Komárno, 204 boxerov z 51 oddielov zcelého Slovenska – to boli majstrovstvá Slovenska vboxe žiakov…

Zobraziť celý článok