26. 4. 2013
BSK: Letnú sezónu na Divokej vode otvorí v sobotu PIKNIK&BIKE

 V Čunove sa budú túto sobotu od 11.00 do 17.00 rozdávať piknikové košíky naplnené nielen dobrotami, ale aj pohodovou atmosférou a športovým duchom. Každý, kto príde na akciu na bicykli cez Petržalskú hrádzu a prejde checkpointom, bude môcť raftovať zadarmo.

„Akcia v sebe opäť spojí aktívny relax a čas strávený v prírode v kruhu priateľov. Prostredníctvom projekt Piknik&Bike chceme podporovať rozvoj cyklistiky a zároveň ukázať, aké krásy župa ponúka,“ povedal predseda BSK Pavol Frešo.

Prvé piknikové podujatie zorganizoval Bratislavský kraj minulý rok v lete, v započatej tradícii pokračuje aj tento rok. Akcia pre priaznivcov zdravého životného štýlu sa bude konať na čunovskej Divokej vode, kde zároveň odštartuje letnú sezónu v areáli.

V sobotu na návštevníkov čaká bohatý program. Akčnejší športovci budú mať možnosť otestovať niekoľko vodných športov ako rafting, hydrospeed, jazdu na vodnom skútri alebo vodnú trampolínu s doskokom do 15-stupňovej vody. Rekreační športovci si budú môcť vyskúšať jazdu na kajaku, výlet do ramien Dunaja na výletných loďkách, zoznámiť sa s havajskou športovou novinkou Stand Up Paddle, teda pádlovaním na surfovej doske alebo vliezť so svojimi deťmi do Aquarolleru a zabehať si na vode. Priaznivci suchozemských športov si zajazdia na štvorkolkách, zahrajú si paintball a plážové športy. Všetky aktivity a občerstvenie budú v predaji za žetóny, ktoré budú na predaj na infopointoch.

“V túto sobotu chceme odprezentovať všetky možnosti športových aktivít, detskej zóny v úžasnom prostredí a veľmi príjemnú pohodu na tráve a v hojdacích kreslách medzi dunajskými vodami,“ povedala marketingová manažérka areálu Divoká Voda Mária Molnárová.

Okrem športovania si bude možné zasúťažiť v zdravom varení, bude pripravený program pre deti, cyklisti budú mať k dispozícii servisný stánok. Zahrá kapela Funkiez, pripravená je autogramiáda slovenskej vodáckej elity aj tombola. Na akcii Piknik&Bike bude vyhodnotená aj súťaž Objavuj poklady Bratislavského regiónu. Na Divokej vode bude zároveň možné nájsť posledných dvadsať pokladov.

-bsk-

Ďalšie
Šport
18. 4. 2024
Stolnotenisová mládež boduje

Stolnotenisová mládež sa za ostatné týždne zúčastnila dvoch turnajov. Spomedzi reprezentantiek a…

Zobraziť celý článok
Šport
17. 4. 2024
Záhoráci budú bojovať v skupine o 5. – 8. miesto. S Považskou Bystricou…

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s…

Zobraziť celý článok