9. 4. 2015
BSK: Boj proti domácemu násiliu pokračuje

Bratislavský samosprávny kraj ako jediný kraj, ktorý aktívne pracuje na skvalitňovaní služieb pre ženy zažívajúce domáce násilie, v stredu 8. apríla odovzdal objekt Bezpečného ženského domu zhotoviteľovi . V druhej polovici roka tak BSK otvorí Bezpečný ženský dom, v ktorom ženy nájdu bezpečie, pomoc a profesionalitu. Bezpečný ženský dom v Bratislave bude poskytovať dočasné útočisko nielen matkám s deťmi, ale aj samotným ženám, ktorým sa podarí ujsť od násilného partnera.

„Bratislavský samosprávny kraj robí všetko pre to, aby Bezpečný ženský dom pomáhal už od septembra. Vytvorí sa tam 6 rodinných miest v zmysle európskych štandardov. Boli by sme, samozrejme, najradšej, keby izby v Bezpečnom ženskom dome ostali prázdne a ženy by sa nemuseli ukrývať pred násilníkmi. Teda keby problém domáceho násilia neexistoval,“ vyjadril sa po odovzdaní stavby predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

Už od septembra by mal v Bratislave fungovať nový Bezpečný ženský dom, v ktorom nájdu útočisko ženy a matky s deťmi, ktoré sa stali obeťami násilia. Bezpečný ženský dom im bude poskytovať komplexné služby. Teda bývanie, sociálnoprávne poradenstvo ako aj psychologickú pomoc. Tieto služby budú poskytované ambulantne v partnerskom zariadení OZ Brána do života aj ženám, ktoré nebývajú v Bezpečnom ženskom dome, no majú záujem svoju ťažkú situáciu riešiť.

Bratislavský samosprávny kraj budovu odovzdal zhotoviteľovi rekonštrukcie, ktorej termín ukončenia je júl 2015. Projekt Bezpečný ženský dom realizuje Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci s občianskymi združeniami Domov Dúha a Brána do života. Nefinancujúcim partnerom je nórske krízové centrum Glamdal Krisensenter IKS. Spoločný partnerský projekt je financovaný z Nórskeho finančného mechanizmu a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Náklady na rekonštrukciu domu predstavujú približne 230 tisíc eur.

-bsk-

Ďalšie
Životné prostredie
Služby
Oznamy
28. 11. 2023
Západoslovenská distribučná vyzýva vlastníkov na orez drevín

Spoločnosť Západoslovenská distribučná a.s. (ZSDis) vyzýva vlastníkov, nájomcov a správcov…

Zobraziť celý článok
Práca
Oznamy
28. 11. 2023
Mesto Malacky hľadá zamestnanca na pozíciu: referent personálnej a mzdovej…

Mesto Malacky hľadá zamestnankyňu/zamestnanca na pozíciu Samostatný odborný referent personálnej a…

Zobraziť celý článok