30. 4. 2013
Brigáda na Poľnej aj Jánošíkovej ulici

V sobotu 27. 4. Andrea Juhászová zorganizovala brigádu na Poľnej ulici, kam chodieva behať a vždy ju rozladí odpad pohádzaný do jarkov okolo cesty. Pridala sa k nej kamarátka Jana Sojková a deti z lokality vo veku od sedem do štrnásť rokov. Výkon tejto partie bol obdivuhodný. Poľná ulica zostala okolo obeda olemovaná modrými plastovými vrecami plnými odpadu, ktorý do prírody vôbec nepatrí.

„Nápad bol spontánny. Tieto deti sú moji kamaráti, niektorí so mnou buď behávajú, alebo popri mne jazdia na bicykli,“ hovorí priateľská pani Andrea. Keď som im povedala, že by som to tu chcela vyčistiť, ponúkli sa dobrovoľne a priviedli aj posily – súrodencov a kamarátov. Prišli vyzbrojení rukavicami a niektorí dostali aj reflexné vesty. Neštítili sa vyťahovať spod konárov  ani rozkladajúci sa starý zapáchajúci odpad, fľaše, plechovice, nábytok či handry.

Vďaka zapojenia do akcie Vyčisti si svoje okolie je tak krajší ďalší kút nášho mesta. Brigádnici zatiaľ nechali vrecia popri ceste, no pracovníci MsÚ ich podľa prísľubu odvezú v utorok 30. 4.. „Trápia nás ešte tie kopy spílených konárov po oboch stranách cesty. Ležia tu už dlho a akoby nikomu nepatrili. Odprace ich niekto? Toto by sme už svojpomocne nezvládli,“ mrzí A. Juhászovú, ktorá dúfa, že pomôže mesto. Povzbudilo by to aj deti, ktoré vraj už samé dočisťovali aj v sobotu popoludní.

Do akcie sa zapojil aj pán Peter Dudek, ktorý vyčistil jamu na poli na konci Jánošíkovej ulice. Napriek tomu, že jama je na dohľad od rodinných domov, niekto mal tú drzosť a vyviezol tam stavebný odpad. 

Akcia Vyčisti si svoje okolie trvá do 15. mája. Zapojte sa aj vy a vyhrajte atraktívne ceny. Viac o akcii TU

– text, foto: T. Búbelová, P. Dudek –

Ďalšie
Šport
23. 4. 2024
Záhoráci vstúpili do bojov o 5. miesto prehrou

Hádzanári Stupavy a Malaciek Záhoráci sa po vypadnutí vo štvrťfinále play off predstavia v skupine…

Zobraziť celý článok
Šport
22. 4. 2024
V Šali to nevyšlo, Malačania zlomení v druhom polčase

V Šali to nevyšlo, Malačania zlomení v druhom polčase Futbalisti FC Žolík Malacky prehrali v 23…

Zobraziť celý článok