24. 4. 2014
Břeclavská sa mení pred očami

Práce na revitalizácii Břeclavskej ulice viditeľne postupujú a v tejto lokalite sa črtá veľmi príjemné priestranstvo. Pracovníci mesta a zástupcovia realizátorskej firmy sa stretli 24. 4. na kontrolnom dni, aby spoločne skontrolovali aktuálny stav a postup prác. Chodníky a spevnené plochy sú zväčša dokončené, zostáva vybudovať ešte námestíčko pred kaplnkou.

Dlažbu začnú klásť už tento týždeň. Na Břeclavskej ulici pribudnú aj dva spomaľovače dopravy. Vybudujú ich však až v záverečnej  fáze realizácie projektu, aby ich ťažké mechanizmy neporušili. Na oplotenom multifunkčnom ihrisku s gumeným nárazuvzdorným povrchom v medziblokovom priestranstve sú už osadené hracie a cvičebné prvky.

Zostáva dosypať piesok do pieskoviska, štrk do hracích plôch a namontovať bránky oplotenia. Keďže napriek zákazu vstupu na ihrisko až do odovzdania staveniska je ihrisko veľmi vyťažené, na kontrolnom dni sa dohodlo, že túto časť treba finalizovať čo najskôr. V 18. týždni priestor obohatí mestský mobiliár a  autobusová zastávka, dokončia sa sadovnícke úpravy a zostáva ešte vysadiť trávu a živý plot z vtáčieho zobu pozdĺž Brnianskej ulice.

Text, foto: T. Búbelová

Břeclavská sa nám mení pred očami – fotogaléria z kontrolného dňa 24. 4. 2014 

Ďalšie
Spoločnosť
Kultúra
Podujatia
7. 12. 2023
Benefičný koncert Vstúpte pohladil dušu

Nezisková organizácia Vstúpte, ktorá sa venuje ľuďom s mentálnym postihnutím v našom meste,…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
7. 12. 2023
Máme dve klziská

Kzime neodmysliteľne patrí aj korčuľovanie. Tento rok máme vmeste dve klziská – jedno tradičné…

Zobraziť celý článok