24. 4. 2014
Břeclavská sa mení pred očami

Práce na revitalizácii Břeclavskej ulice viditeľne postupujú a v tejto lokalite sa črtá veľmi príjemné priestranstvo. Pracovníci mesta a zástupcovia realizátorskej firmy sa stretli 24. 4. na kontrolnom dni, aby spoločne skontrolovali aktuálny stav a postup prác. Chodníky a spevnené plochy sú zväčša dokončené, zostáva vybudovať ešte námestíčko pred kaplnkou.

Dlažbu začnú klásť už tento týždeň. Na Břeclavskej ulici pribudnú aj dva spomaľovače dopravy. Vybudujú ich však až v záverečnej  fáze realizácie projektu, aby ich ťažké mechanizmy neporušili. Na oplotenom multifunkčnom ihrisku s gumeným nárazuvzdorným povrchom v medziblokovom priestranstve sú už osadené hracie a cvičebné prvky.

Zostáva dosypať piesok do pieskoviska, štrk do hracích plôch a namontovať bránky oplotenia. Keďže napriek zákazu vstupu na ihrisko až do odovzdania staveniska je ihrisko veľmi vyťažené, na kontrolnom dni sa dohodlo, že túto časť treba finalizovať čo najskôr. V 18. týždni priestor obohatí mestský mobiliár a  autobusová zastávka, dokončia sa sadovnícke úpravy a zostáva ešte vysadiť trávu a živý plot z vtáčieho zobu pozdĺž Brnianskej ulice.

Text, foto: T. Búbelová

Břeclavská sa nám mení pred očami – fotogaléria z kontrolného dňa 24. 4. 2014 

Ďalšie
Kultúra
24. 5. 2024
Tomáško Hindra v seriáli TV Markíza

V Malackách sa to veru hereckými talentmi len tak hemží. Vedeli ste, že Tomáško zmarkízackeho…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Kultúra
24. 5. 2024
Hrnček z Malaciek pre Kaisera s Lábusom

Návšteva Stovežatej, Divadlo Kalich a trochu šťastia Kto by nepoznal obľúbených hercov…

Zobraziť celý článok