7. 4. 2017
Bratislavský maratón pokorený

„Zvládli sme bratislavský maratón“ – povedali si naši mladí športovci, ktorí absolvovali v pelotóne 1500 bežcov svoje veľké preteky. Bol síce šialený dátum – 1. apríl – ale my sme sa nenechali nachytať. Najprv štartovali najmenší, medzi ktorými vynikol náš Ferko Čermák a došprintoval na krásnom 2. mieste, pričom mal v cieli ešte veľa síl na rozdávanie úsmevov.  Baby z 5. A triedy ukázali obrovskú bojovnosť, pretože napriek pádom na štarte zvládli celú trať a predbehli mnohé súperky. Najväčší súboj v cieľovej rovinke predviedol Sinischa Kubovič a neskutočným záverečným zrýchlením sa dostal medzi „NAJ“ bežcov maratónu. Najväčším prekvapením boli dievčatá zo 4.triedy Hanka PullmanováKlárka Vápeníková, ktoré zvládli trať s výborným výkonom a právom im patrí titul „najväčšie bojovníčky maratónu“. Samozrejme, všetci od škôlkarov až po siedmakov vydali zo seba maximum a právom si vybojovali medaily. Mimochodom, naša škola mala opäť najväčšie zastúpenie zo všetkých škôl!
Ďakujeme všetkým rodičom a učiteľkám Monike Valúchovej a Jarke Ondrejkovej, ktoré pomáhali pri organizácii a pripravili pre deti nezabudnuteľný zážitok a množstvo zábavy.

Text: ZŠ Štúrova/upr., foto: M. Valúchová

Ďalšie
Šport
26. 7. 2024
Záhoráci poznajú plán prípravných zápasov. Súperi sú aj zo zahraničia

Záhoráci Stupava/Malacky už zarezávajú v príprave na novú extraligovú sezónu aj s novými posilami.…