6. 6. 2024
Bojanovský je opäť majstrom Slovenska!

Keď sa nevyhrá titul, je to sklamanie, hovorí

Reprezentačný basketbalista Boris Bojanovský, ktorý svoje prvé koše hádzal v drese malackého klubu Strojár, sa po štvrtý raz v kariére stal majstrom Slovenska. Tento úspech opäť dosiahol ako hráč Patriotov Levice, ktorí ťahajú sériu troch majstrovských titulov po sebe. Levičania vo finále zdolali Spišských Rytierov.

            217-centimetrový odchovanec malackého basketbalu má skúsenosti aj zo španielskeho Canarias Basketball či z tímu floridskej univerzity, v Poľsku hral za Wloclawek a na Slovensku obliekal ešte dres Komárna. Okrem štyroch titulov majstra Slovenska má na konte aj dva primáty z medzinárodného Alpsko-jadranského pohára.

            „Každý raz je to parádny pocit. Už sme z toho urobili takú tradíciu, že keď sa nevyhrá titul, tak je to sklamanie. Sme radi, že sa nám to opäť podarilo a boli tu s nami naši fanúšikovia. Môžeme oslavovať,“ povedal pre oficiálny web levického klubu 31-ročný skúsený pivot.

            Levice majú za sebou vydarenú sezónu. Okrem domácich paluboviek sa im darilo aj na medzinárodných. V československom pohári zdolali Olomoucko aj Děčín a vo finále tesne podľahli Nymburku. V Európskom pohári FIBA však nedosiahli na postup zo skupiny.

Text: M. Binčík, foto: FB Patrioti Levice

Ďalšie
Práca
Oznamy
21. 6. 2024
MsCSS hľadá pomocnú silu do kuchyne

Zamestnávateľ: Mestské centrum sociálnych služieb MalackySídlo: 1. mája 9, 901 01 MalackyPracovné…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 6. 2024
Zo stolnotenisového Pezinka prišla dobrá správa

Naši mladší žiaci Martin Sloboda a Róbert Žáček vybojovali na majstrovstvách kraja v družstvách 2.…

Zobraziť celý článok