2. 10. 2012
Blíži sa Malacká X

Ak ste ešte nezačali trénovať, je čas začať. Termín Malackej desiatky je známy, organizátori očakávajú rekordný počet účastníkov.

Tento rok sa uskutoční už 29.ročník týchto pretekov a na svoje si prídu aj tí najmenší. Súčasťou Malackej X bude 7. ročník Malackého kilometraík. Celá akcia je súčasťou Moravsko- slovenského pohára, ktorý pozostáva z 35 pretekov po Záhorí a južnej Morave.

Na tento rok pripravil organizačný výbor výraznú zmenu. Známa a tradičná trasa smerujúca po Ceste mládeže smerom na Vinohrádok je pre účely rekreačného behu už absolútne nevyhovujúca, najmä kvalitou povrchu. Aj z tohto dôvodu, ale tiež po zohľadnení predstáv a pripomienok samotných bežcov, sme po prvý raz pripravili novú trasu preteku. Táto povedie južnou a juhozápadnou časťou mesta, po mestských komunikáciách, za obmedzenej premávky. Dúfame, že táto trasa bude pre pretekárov atraktívnejšia a bezpečnejšia, prídu do kontaktu s mestom, s jeho obyvateľmi. Vyžaduje si to zvýšené nároky na orientáciu a koncentrovanosť zo strany pretekárov, z našej strany organizátorov zase dôkladné značenie a zabezpečenie trate. Veríme, že sa nová trať bude páčiť, že aj touto cestou prilákame do nášho mesta návštevníkov, ktorí sa k nám budú radi vracať.

Trasa povedie ulicami:
Štart: ZS Zahoracka    –   Kozia  –  Veľkomoravska  –  Holleho  –  Prijazdna  –  janosikova  –  Novomeskeho  –  Sturova  –  Tilnerova  –  Malovaeho  –  Skuteckeho  –  Sturova  –  Kalista Orgona  –  Janosikova  –  Velkomoravska  –  Bernolakova  –  Hviezdoslavova  –  Holleho  –  Velkomoravska  –  Slovenska  –  Gajdosa  –  Velkomoravska  –  Kozia  –  ZS Zahoracka – Cieľ

– Pavol Tedla –
ilustr. foto: S. Osuský

 

Ďalšie
Šport
15. 4. 2024
Úspešná súťaž karate v Malackách

Karate klub TJ Strojár Malacky aj tento rok organizoval regionálnu súťaž spodporou Asociácie…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Oznamy
15. 4. 2024
Stavebný úrad je oddnes do stredy zatvorený

Oznamujeme verejnosti, že z dôvodu školenia je od pondelka 15. apríla do stredy 17. apríla…

Zobraziť celý článok