2. 10. 2012
Blíži sa Malacká X

Ak ste ešte nezačali trénovať, je čas začať. Termín Malackej desiatky je známy, organizátori očakávajú rekordný počet účastníkov.

Tento rok sa uskutoční už 29.ročník týchto pretekov a na svoje si prídu aj tí najmenší. Súčasťou Malackej X bude 7. ročník Malackého kilometraík. Celá akcia je súčasťou Moravsko- slovenského pohára, ktorý pozostáva z 35 pretekov po Záhorí a južnej Morave.

Na tento rok pripravil organizačný výbor výraznú zmenu. Známa a tradičná trasa smerujúca po Ceste mládeže smerom na Vinohrádok je pre účely rekreačného behu už absolútne nevyhovujúca, najmä kvalitou povrchu. Aj z tohto dôvodu, ale tiež po zohľadnení predstáv a pripomienok samotných bežcov, sme po prvý raz pripravili novú trasu preteku. Táto povedie južnou a juhozápadnou časťou mesta, po mestských komunikáciách, za obmedzenej premávky. Dúfame, že táto trasa bude pre pretekárov atraktívnejšia a bezpečnejšia, prídu do kontaktu s mestom, s jeho obyvateľmi. Vyžaduje si to zvýšené nároky na orientáciu a koncentrovanosť zo strany pretekárov, z našej strany organizátorov zase dôkladné značenie a zabezpečenie trate. Veríme, že sa nová trať bude páčiť, že aj touto cestou prilákame do nášho mesta návštevníkov, ktorí sa k nám budú radi vracať.

Trasa povedie ulicami:
Štart: ZS Zahoracka    –   Kozia  –  Veľkomoravska  –  Holleho  –  Prijazdna  –  janosikova  –  Novomeskeho  –  Sturova  –  Tilnerova  –  Malovaeho  –  Skuteckeho  –  Sturova  –  Kalista Orgona  –  Janosikova  –  Velkomoravska  –  Bernolakova  –  Hviezdoslavova  –  Holleho  –  Velkomoravska  –  Slovenska  –  Gajdosa  –  Velkomoravska  –  Kozia  –  ZS Zahoracka – Cieľ

– Pavol Tedla –
ilustr. foto: S. Osuský

 

Ďalšie
Šport
29. 5. 2023
Atléti sa presadzujú aj vonku

Atletická halová sezóna je za nami. Pretekári z AC Malacky úspešne odštartovali preteky na…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Kultúra
Školstvo
29. 5. 2023
Navštívte výstavu ZUŠ v kaštieli

Počas Prvomájových Malaciek otvoril Pálffyovský kaštieľ letnú návštevnícku sezónu. …

Zobraziť celý článok