2. 10. 2012
Blíži sa Malacká X

Ak ste ešte nezačali trénovať, je čas začať. Termín Malackej desiatky je známy, organizátori očakávajú rekordný počet účastníkov.

Tento rok sa uskutoční už 29.ročník týchto pretekov a na svoje si prídu aj tí najmenší. Súčasťou Malackej X bude 7. ročník Malackého kilometraík. Celá akcia je súčasťou Moravsko- slovenského pohára, ktorý pozostáva z 35 pretekov po Záhorí a južnej Morave.

Na tento rok pripravil organizačný výbor výraznú zmenu. Známa a tradičná trasa smerujúca po Ceste mládeže smerom na Vinohrádok je pre účely rekreačného behu už absolútne nevyhovujúca, najmä kvalitou povrchu. Aj z tohto dôvodu, ale tiež po zohľadnení predstáv a pripomienok samotných bežcov, sme po prvý raz pripravili novú trasu preteku. Táto povedie južnou a juhozápadnou časťou mesta, po mestských komunikáciách, za obmedzenej premávky. Dúfame, že táto trasa bude pre pretekárov atraktívnejšia a bezpečnejšia, prídu do kontaktu s mestom, s jeho obyvateľmi. Vyžaduje si to zvýšené nároky na orientáciu a koncentrovanosť zo strany pretekárov, z našej strany organizátorov zase dôkladné značenie a zabezpečenie trate. Veríme, že sa nová trať bude páčiť, že aj touto cestou prilákame do nášho mesta návštevníkov, ktorí sa k nám budú radi vracať.

Trasa povedie ulicami:
Štart: ZS Zahoracka    –   Kozia  –  Veľkomoravska  –  Holleho  –  Prijazdna  –  janosikova  –  Novomeskeho  –  Sturova  –  Tilnerova  –  Malovaeho  –  Skuteckeho  –  Sturova  –  Kalista Orgona  –  Janosikova  –  Velkomoravska  –  Bernolakova  –  Hviezdoslavova  –  Holleho  –  Velkomoravska  –  Slovenska  –  Gajdosa  –  Velkomoravska  –  Kozia  –  ZS Zahoracka – Cieľ

– Pavol Tedla –
ilustr. foto: S. Osuský

 

Ďalšie
Samospráva
Spoločnosť
26. 1. 2023
Špeciálna prokuratúra zastavila stíhanie primátora

 „Je nepochybné, že sa nestal skutok, pre ktorý sa vedie trestné stíhanie,“ píše sa v…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Kultúra
25. 1. 2023
Múzeum vydalo nový zborník

MCK Malacky - Múzeum Michala Tillnera vydalo nový zborník Malacky a okolie 15, zameraný na…

Zobraziť celý článok