27. 6. 2014
Bibliobox – nová služba pre čitateľov
Lehoty na vrátenie kníh sú pre mnohých čitateľov strašiakom, no už nemusia. Knižnica MCK má nový spôsob, ako môžete knihy vrátiť aj bez toho, aby ste ich osobne odovzdali pracovníčkam knižnice počas otváracích hodín. Je ním tzv. bibliobox. Špeciálne označený plechový kontajner umiestnený na terase pred vstupom do budovy MCK je vítanou pomôckou, kam môžete svoje knihy jednoducho vhodiť a pokladať svoju povinnosť za vybavenú.

MCK zriadilo bibliobox pre čitateľov kníh z mestskej knižnice z financií Ministerstva kultúry SR, ktoré na tentio účel poskytlo grant vo výške 4750 eur. Na jeho slávnostné uvedenie do prevádzky pracovníčky knižnice pozvali žiakov zo školského klubu pri ZŠ Záhorácka, ktorí na vlastné oči videli, ako funguje. Mohli doň knihy vložiť a videli aj to, ako sa z tejto zázračnej skrinky vyberajú.

Umiestnenie biblioboxu pred budovou knižnice prinesie čitateľom novú službu, a to najmä v čase, keď je knižnica z rôznych dôvodov zatvorená. Kto vtedy príde, nemusí sa vrátiť domov sklamaný, ale vhodí knihy do biblioboxu. „My, knihovníčky, veríme, že bude dobre slúžiť čitateľom a poskytneme im väčší komfort pri vracaní kníh,“ povedala pracovníčka knižnice M. Vinceková.

Text, foto: T. Búbelová
Ďalšie
Voľný čas
Podujatia
18. 7. 2024
Modelárska šou už tento víkend

Prvé tohoročné letné stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (20. a 21. júla).…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Cyklotrasy: otázky verejnosti (3)

Náš seriál opravidlách cestnej premávky na cyklotrasách avich okolí pokračuje ďalším dielom. Znovu…

Zobraziť celý článok