27. 6. 2014
Bibliobox – nová služba pre čitateľov
Lehoty na vrátenie kníh sú pre mnohých čitateľov strašiakom, no už nemusia. Knižnica MCK má nový spôsob, ako môžete knihy vrátiť aj bez toho, aby ste ich osobne odovzdali pracovníčkam knižnice počas otváracích hodín. Je ním tzv. bibliobox. Špeciálne označený plechový kontajner umiestnený na terase pred vstupom do budovy MCK je vítanou pomôckou, kam môžete svoje knihy jednoducho vhodiť a pokladať svoju povinnosť za vybavenú.

MCK zriadilo bibliobox pre čitateľov kníh z mestskej knižnice z financií Ministerstva kultúry SR, ktoré na tentio účel poskytlo grant vo výške 4750 eur. Na jeho slávnostné uvedenie do prevádzky pracovníčky knižnice pozvali žiakov zo školského klubu pri ZŠ Záhorácka, ktorí na vlastné oči videli, ako funguje. Mohli doň knihy vložiť a videli aj to, ako sa z tejto zázračnej skrinky vyberajú.

Umiestnenie biblioboxu pred budovou knižnice prinesie čitateľom novú službu, a to najmä v čase, keď je knižnica z rôznych dôvodov zatvorená. Kto vtedy príde, nemusí sa vrátiť domov sklamaný, ale vhodí knihy do biblioboxu. „My, knihovníčky, veríme, že bude dobre slúžiť čitateľom a poskytneme im väčší komfort pri vracaní kníh,“ povedala pracovníčka knižnice M. Vinceková.

Text, foto: T. Búbelová
Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
4. 12. 2023
Plán činnosti vo vojenskom obvode na mesiac december 2023

ilustr. foto: www.mod.gov.sk Kompletné info na www.mosr.sk

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
30. 11. 2023
Nový podcast MALACKY NAHLAS - prvý diel

Milí Malačania, začíname s novým podcastom MALACKY NAHLAS. Budeme sa v ňom venovať dôležitým a…

Zobraziť celý článok