29. 7. 2014
Bezpečnejší priechod pre chodcov na Veľkomoravskej

Na križovatke ulíc gen. M. R. Štefánika a Veľkomoravskej vzniká nový priechod pre chodcov, ktorý bude riešený bezbariérovo s priľahlými chodníkmi. Bude teda slúžiť aj ako mierny spomaľovač. Uvedená stavebná úprava je zavŕšením prvej fázy upokojenia dopravy na Veľkomoravskej ulici.

V júli 2013 sa v Malackách uskutočnil medzinárodný študentský workshop City and Traffic, ktorého cieľom bolo priniesť návrhy bezpečnejších ciest a verejných priestorov.  Štyridsať študentov a pedagógov z Česka, Poľska, Maďarska, Rakúska, Nemecka, Slovinska, Srbska a Slovenska vypracovalo riešenia viacerých dopravných problémov v našom meste. Medzi ne patrí aj spomínaný úsek Veľkomoravskej ulice.

Na Veľkomoravskej ulici vodiči často nerešpektujú najvyššiu povolenú rýchlosť, preto tu bola v prvej polovici roka zavedená zóna zníženie rýchlosti na 30 km/h. Dnes na križovatke ulíc gen. M. R. Štefánika a Veľkomoravskej vzniká bezpečný priechod pre chodcov, ktorý bude rozdelený ostrovčekom, keďže vozovka je tu široká. Aj z dôvodu, že sa v blízkosti nachádza základná škola je riešenie bezpečného pohybu chodcov nevyhnutné. Priechod pre chodcov bude v rovnakej výške ako existujúci chodník.

Napriek tomu, že správy o nových spomaľovačoch nepočúvajú Malačania radi, je výstavba takýchto prvkov upokojenia dopravy jedným zo základných predpokladov dodržiavania maximálnej povolenej rýchlosti na miestnych komunikáciách.

Text: N. Slobodová, foto: -mija-

Ďalšie
Spoločnosť
30. 11. 2023
Nový podcast MALACKY NAHLAS - prvý diel

Milí Malačania, začíname s novým podcastom MALACKY NAHLAS. Budeme sa v ňom venovať dôležitým a…

Zobraziť celý článok
Doprava
Rozvoj
29. 11. 2023
Rekonštrukcia Ulice Martina Benku bude pokračovať na jar

Bratislavská vodárenská spoločnosť už skončila kompletnú rekonštrukciu vodovodu a kanalizácie na…

Zobraziť celý článok