29. 7. 2014
Bezpečnejší priechod pre chodcov na Veľkomoravskej

Na križovatke ulíc gen. M. R. Štefánika a Veľkomoravskej vzniká nový priechod pre chodcov, ktorý bude riešený bezbariérovo s priľahlými chodníkmi. Bude teda slúžiť aj ako mierny spomaľovač. Uvedená stavebná úprava je zavŕšením prvej fázy upokojenia dopravy na Veľkomoravskej ulici.

V júli 2013 sa v Malackách uskutočnil medzinárodný študentský workshop City and Traffic, ktorého cieľom bolo priniesť návrhy bezpečnejších ciest a verejných priestorov.  Štyridsať študentov a pedagógov z Česka, Poľska, Maďarska, Rakúska, Nemecka, Slovinska, Srbska a Slovenska vypracovalo riešenia viacerých dopravných problémov v našom meste. Medzi ne patrí aj spomínaný úsek Veľkomoravskej ulice.

Na Veľkomoravskej ulici vodiči často nerešpektujú najvyššiu povolenú rýchlosť, preto tu bola v prvej polovici roka zavedená zóna zníženie rýchlosti na 30 km/h. Dnes na križovatke ulíc gen. M. R. Štefánika a Veľkomoravskej vzniká bezpečný priechod pre chodcov, ktorý bude rozdelený ostrovčekom, keďže vozovka je tu široká. Aj z dôvodu, že sa v blízkosti nachádza základná škola je riešenie bezpečného pohybu chodcov nevyhnutné. Priechod pre chodcov bude v rovnakej výške ako existujúci chodník.

Napriek tomu, že správy o nových spomaľovačoch nepočúvajú Malačania radi, je výstavba takýchto prvkov upokojenia dopravy jedným zo základných predpokladov dodržiavania maximálnej povolenej rýchlosti na miestnych komunikáciách.

Text: N. Slobodová, foto: -mija-

Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
14. 6. 2024
Dnes o 12.00 h bude skúška sirén

V piatok 14. júna sa o 12.00 h na celom území Slovenska uskutoční preskúšanie varovnej siete sirén…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Rozvoj
13. 6. 2024
Podcast MALACKY NAHLAS - 7. diel

Vďaka dotácii vyše 1,5 milióna eur sa bude revitalizovať vnútroblok na Záhoráckej. Čo všetko to…

Zobraziť celý článok