28. 8. 2014
Bezpečne do školy
Dňa 3. septembra 2014 v čase od 7.15 h do 8.00 h sa na území Bratislavského kraja bude konať preventívno-bezpečnostná akcia Bezpečne do školy zameraná na dodržiavanie bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky a dodržiavanie pravidiel cestnej premávky. V blízkosti školských zariadení budú policajti upozorňovať účastníkov cestnej premávky – najmä deti, na dôležitosť dodržiavania pravidiel cestnej premávky s cieľom zvyšovať ich právne vedomie v tejto oblasti.

Aktivita sa uskutoční aj na Seneckej ulici v Pezinku pri gymnáziu, na Kláštornom námestí v Malackách a na Tajovského ulici v Senci pri základnej škole. So začiatkom školského roka hustne cestná premávka, vzhľadom k tomu sa polícia obracia aj na rodičov detí.Je potrebné, aby ste v prvých dňoch školského roka sprevádzali svoje dieťa do školy. Viackrát deťom hovorte o nástrahách na ceste.

Je dôležité, aby ste od najútlejšieho veku dieťaťa venovali dopravnej výchove veľkú pozornosť a sami im boli príkladom. Dbajte na to, aby sa dieťa ráno včas a bez náhlenia vydalo z domu na cestu do školy. Rodič by mal pre dieťa zvoliť najbezpečnejšiu cestu do školy. Najbezpečnejšia však nie vždy znamená najkratšia.

-ts-


Ďalšie
Šport
19. 6. 2024
Zo stolnotenisového Pezinka prišla dobrá správa

Naši mladší žiaci Martin Sloboda a Róbert Žáček vybojovali na majstrovstvách kraja v družstvách 2.…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 6. 2024
Fantastický úspech ZŠ Štúrova

Na školských športových majstrovstvách Slovenska v Šamoríne vystúpili dievčatá vo vybíjanej aj…

Zobraziť celý článok