13. 6. 2016
Basketbalisti z Malaciek bojujú o miestenku v NBA drafte

Slovenskí basketbalisti odchovanci TJ Strojár Malacky Michal Fusek a Boris Bojanovský sa počas uplynulého víkendu predstavili na prestížnom Eurocampe v talianskom Trevise, vďaka ktorému by sa mohli dostať do NBA (National Basketball Association, najkvalitnejšia a najprestížnejšia basketbalová liga na svete).

Adidas Eurocamp sa koná každý rok a dostanú sa doň iba najlepší mládežnícki hráči vo svojich kategóriách. Michal Fusek hrával za Malacky 3 roky a Boris Bojanovský 8 rokov.

Obaja hráči sú vysokí 221 cm, a aj to jeden z predpokladov, aby sa dostali do tohtoročného draftu zámorskej NBA. Ten sa uskutoční 23. júna, pričom zmluvy s klubmi sa podpisujú v letných mesiacoch. Michal Fusek hrá za belgický Proximus Spirou Charleroi, Boris Bojanovský je hráčom univerzitnej NCAA a štvrtý rok oblieka dres Florida State University.
Spomínaný kemp v Trevise má v basketbalových kruhoch vysoký kredit. Zúčastňujú sa na ňom poprední skauti z celej Európy a NBA, preto predstavuje pre našich hráčov naozaj veľkú príležitosť. Nielen Malacky, ale všetci slovenskí basketbaloví priaznivci držia palce!

Text: -www.basket.sk/red-, foto: archív BB

 

Ďalšie
Šport
18. 4. 2024
Stolnotenisová mládež boduje

Stolnotenisová mládež sa za ostatné týždne zúčastnila dvoch turnajov. Spomedzi reprezentantiek a…

Zobraziť celý článok
Šport
17. 4. 2024
Záhoráci budú bojovať v skupine o 5. – 8. miesto. S Považskou Bystricou…

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s…

Zobraziť celý článok