13. 6. 2016
Basketbalisti z Malaciek bojujú o miestenku v NBA drafte

Slovenskí basketbalisti odchovanci TJ Strojár Malacky Michal Fusek a Boris Bojanovský sa počas uplynulého víkendu predstavili na prestížnom Eurocampe v talianskom Trevise, vďaka ktorému by sa mohli dostať do NBA (National Basketball Association, najkvalitnejšia a najprestížnejšia basketbalová liga na svete).

Adidas Eurocamp sa koná každý rok a dostanú sa doň iba najlepší mládežnícki hráči vo svojich kategóriách. Michal Fusek hrával za Malacky 3 roky a Boris Bojanovský 8 rokov.

Obaja hráči sú vysokí 221 cm, a aj to jeden z predpokladov, aby sa dostali do tohtoročného draftu zámorskej NBA. Ten sa uskutoční 23. júna, pričom zmluvy s klubmi sa podpisujú v letných mesiacoch. Michal Fusek hrá za belgický Proximus Spirou Charleroi, Boris Bojanovský je hráčom univerzitnej NCAA a štvrtý rok oblieka dres Florida State University.
Spomínaný kemp v Trevise má v basketbalových kruhoch vysoký kredit. Zúčastňujú sa na ňom poprední skauti z celej Európy a NBA, preto predstavuje pre našich hráčov naozaj veľkú príležitosť. Nielen Malacky, ale všetci slovenskí basketbaloví priaznivci držia palce!

Text: -www.basket.sk/red-, foto: archív BB

 

Ďalšie
Doprava
29. 9. 2023
Prichádza nové dopravné značenie pre chodcov

Kpriechodom pre chodcov pribudnú miesta na prechádzanie Aktuálne stavebné úpravy na hlavnej…

Zobraziť celý článok
Samospráva
29. 9. 2023
Zastupiteľstvo: nové námestie, nová pediatrická ambulancia, dotácia pre…

Vo štvrtok 21. septembra rokovali poslanci mestského zastupiteľstva. Na programe boli ekonomické…

Zobraziť celý článok