4. 7. 2012
Bankový lupič a strelec ide za mreže na 18 rokov

V utorok 3. 7. padol definitívny verdikt v prípade prepadu a zabitia SBS-kára v pobočke banky na Záhoráckej ulici v Malackách z roku 2010. Lupič vtedy postrelil SBS-kára, ktorý nakoniec zomrel. Teraz čaká Vladimíra B. 18-ročný pobyt za mrežami.

V ten v osudný deň vtrhol Vladimír. B. pred 10. hodinou dopoludnia do banky s pištoľou v ruke a behal od prepážky k prepážke a žiadal od pracovníkov banky peniaze. 66-ročný pracovník bezpečnostnej služby sa ho snažil zastaviť a odohrala sa prestrelka, pri ktorej údajne padlo viac ako 10 výstrelov. SBS-kára zasiahli tri guľky. Aj napriek tomu, že ho záchranári okamžite vrtuľníkom previezli do nemocnice, po pár hodinách zomrel. Polícii sa podarilo postreleného páchateľa vypátrať.

Zistilo sa, že ide o niekoľkokrát trestaného Vladimíra B., ktorý je dokonca v súčasnosti podozrivý z toho, že v roku 2010 prepadol tri banky v Rakúsku.

Okresný súd v Malackách už poslal lupiča za mreže v roku 2011, a to na 15 rokov. Vladimír B. sa ale odvolal. Chcel miernejší trest a požadoval, aby bol súdený len za prepadnutie, a nie za zastrelenie SBS-kára. Tomu ale Krajský súd v Bratislave nevyhovel a poslal ho definitívne za mreže na 18 rokov.

-sita-

 

Ďalšie
Šport
Spoločnosť
7. 6. 2023
Oceníme najlepších športovcov minulého roka

V piatok 9. júna o 18. hodine sa v kine uskutoční slávnostné vyhlásenie najlepších športovcov…

Zobraziť celý článok
Šport
7. 6. 2023
Sára Bilkovičová opäť výborne

Cyklistka Sára Bilkovičová dosahuje pekné výsledky aj tento rok. V máji absolvovala dvoje preteky …

Zobraziť celý článok