4. 7. 2012
Bankový lupič a strelec ide za mreže na 18 rokov

V utorok 3. 7. padol definitívny verdikt v prípade prepadu a zabitia SBS-kára v pobočke banky na Záhoráckej ulici v Malackách z roku 2010. Lupič vtedy postrelil SBS-kára, ktorý nakoniec zomrel. Teraz čaká Vladimíra B. 18-ročný pobyt za mrežami.

V ten v osudný deň vtrhol Vladimír. B. pred 10. hodinou dopoludnia do banky s pištoľou v ruke a behal od prepážky k prepážke a žiadal od pracovníkov banky peniaze. 66-ročný pracovník bezpečnostnej služby sa ho snažil zastaviť a odohrala sa prestrelka, pri ktorej údajne padlo viac ako 10 výstrelov. SBS-kára zasiahli tri guľky. Aj napriek tomu, že ho záchranári okamžite vrtuľníkom previezli do nemocnice, po pár hodinách zomrel. Polícii sa podarilo postreleného páchateľa vypátrať.

Zistilo sa, že ide o niekoľkokrát trestaného Vladimíra B., ktorý je dokonca v súčasnosti podozrivý z toho, že v roku 2010 prepadol tri banky v Rakúsku.

Okresný súd v Malackách už poslal lupiča za mreže v roku 2011, a to na 15 rokov. Vladimír B. sa ale odvolal. Chcel miernejší trest a požadoval, aby bol súdený len za prepadnutie, a nie za zastrelenie SBS-kára. Tomu ale Krajský súd v Bratislave nevyhovel a poslal ho definitívne za mreže na 18 rokov.

-sita-

 

Ďalšie
Spoločnosť
Podujatia
Oznamy
19. 4. 2024
Bezplatné právne poradenstvo pre všetkých

Slovenská advokátska komora pri príležitosti Dňa advokácie pripravuje bezplatné právne poradenstvo…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 4. 2024
Malí futbalisti na medzinárodnom turnaji

V nedeľu 14. apríla sa malí futbalisti zprípravky Žolíka Malacky zúčastnili na medzinárodnom…

Zobraziť celý článok