11. 12. 2017
Baby kino prináša film NINA s Malačiankou Bibianou Novákovou v hlavnej úlohe
Utorkové (12. 12.) Baby kino premietne o 10.00 tohtoročný film režiséra Juraja Lehotského a Mareka Leščáka NINA. Hlavnú hrdinku drámy s podtitulom O mame, tatovi a mne stvárnila Malačianka Bibiana Nováková.    

Nina má 12 rokov, jej rodičia sa rozvádzajú a svet, ktorý doteraz poznala, sa jej rozpadá pred očami. Otec a mama tvrdia, že chcú pre ňu len to najlepšie, ale akoby mysleli len na seba. Nina im nerozumie, cíti sa opustená a oklamaná – nie je už takmer nič, čomu by mohla veriť. Jedinou istotou v jej svete je plávanie – dáva jej pocit pokoja a opory a nahrádza všetko, čo jej doma chýba. Keď je ohrozená jej účasť na plaveckých pretekoch, rozhodne sa pre radikálny krok, píše sa v propozíciách k filmu.
 
Film vyrobený v koprodukcii Česka a Slovenska mal premiéru 21. septembra  2017, trvá 82 minút. Odniesol si pomerne slušné ohlasy z festivalov v Karlových Varoch a v Toronte. Je nasadený aj v multiplexoch, čo pri artových slovenských filmoch, nie je ešte štandard, uvádza stránka kinema.sk. „Najkrajšie sú naše deti, keď rastú, keď sa pýtajú, keď nás volajú. Keď nás potrebujú. Keď s nimi napĺňame ich malé sny. Chcel som plávať životom dieťaťa, pochopiť ho a prežiť jeho pocity v neľahkom období rozchodu vlastných rodičov,“ objasňuje prvotnú ideu filmu režisér Juraj Lehotský (gregi.net).
 
Prijmite pozvanie do Baby kina a pozrite si úspešný snímok NINA s hlavnou protagonistkou Bibianou Novákovou z Malaciek.
 
-red-, MCK 
Ďalšie
Práca
Oznamy
9. 7. 2024
Centrum voľného času hľadá vychovávateľa

Centrum voľného času v Malackách hľadá kreatívneho, všestranného, flexibilného, zodpovedného,…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
8. 7. 2024
Vojtech Planka vystúpil na Gerlach

Rekreačný bežec a zanietený turista Vojtech Planka zdolal pred pár dňami Gerlachovský štít. Vôbec…

Zobraziť celý článok