30. 1. 2009
Automatizácia systému výpožičiek v mestskej knižnici
V januári prešla knižnica Mestského centra kultúry v Malackách na modernejší, automatizovaný spôsob práce. V praxi sa už výpožičky nebudú vykonávať klasickým zapisovaním do čitateľských preukazov, evidenčných listov a pečiatkovaním knižných lístkov. Tento spôsob nahradil automatizovaný systém výpožičiek realizovaný prostredníctvom počítača.

Spusteniu toho systému predchádzala vyše dvojročná práca zamestnancov knižnice, ktorí jednotlivé knihy evidovali do špeciálneho knižničného programu, na základe ktorého systém rozozná každý exemplár. V nasledujúcich mesiacoch bude spustená aj on-line verzia knižničného katalógu, prístupná na internete. Čitatelia si tak budú môcť prezrieť katalógy a objednať si knihy priamo z domu.

On-line katalóg bude prístupný na stránke Mestského centra kultúry v podsekcii Knižnica (http://new.mckmalacky.sk/kniznica.php). Zápisné na rok zostáva pre všetkých používateľov rovnaké, a to 1,65 eura (49,70 Sk). Prechod na nový automatizovaný systém je náročný a bude si vyžadovať v počiatočnej fáze viac trpezlivosti zo strany klientov mestskej knižnice.

Mária Vinceková
Ďalšie
Šport
15. 4. 2024
Úspešná súťaž karate v Malackách

Karate klub TJ Strojár Malacky aj tento rok organizoval regionálnu súťaž spodporou Asociácie…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Oznamy
15. 4. 2024
Stavebný úrad je oddnes do stredy zatvorený

Oznamujeme verejnosti, že z dôvodu školenia je od pondelka 15. apríla do stredy 17. apríla…

Zobraziť celý článok