30. 1. 2009
Automatizácia systému výpožičiek v mestskej knižnici
V januári prešla knižnica Mestského centra kultúry v Malackách na modernejší, automatizovaný spôsob práce. V praxi sa už výpožičky nebudú vykonávať klasickým zapisovaním do čitateľských preukazov, evidenčných listov a pečiatkovaním knižných lístkov. Tento spôsob nahradil automatizovaný systém výpožičiek realizovaný prostredníctvom počítača.

Spusteniu toho systému predchádzala vyše dvojročná práca zamestnancov knižnice, ktorí jednotlivé knihy evidovali do špeciálneho knižničného programu, na základe ktorého systém rozozná každý exemplár. V nasledujúcich mesiacoch bude spustená aj on-line verzia knižničného katalógu, prístupná na internete. Čitatelia si tak budú môcť prezrieť katalógy a objednať si knihy priamo z domu.

On-line katalóg bude prístupný na stránke Mestského centra kultúry v podsekcii Knižnica (http://new.mckmalacky.sk/kniznica.php). Zápisné na rok zostáva pre všetkých používateľov rovnaké, a to 1,65 eura (49,70 Sk). Prechod na nový automatizovaný systém je náročný a bude si vyžadovať v počiatočnej fáze viac trpezlivosti zo strany klientov mestskej knižnice.

Mária Vinceková
Ďalšie
Služby
Oznamy
7. 2. 2023
Zberný dvor na Hlbokej bude v piatok otvorený do 14.00 h

V piatok 10. februára 2023 bude zberný dvor na Hlbokej ulici z technických príčin otvorený len do…

Zobraziť celý článok
Šport
7. 2. 2023
Záhoráci nezvládli ťažký zápas o play-off. Tréner Čirič: Hráči sú úžasní

Hádzanári Stupavy a Malaciek nezvládli jeden z kľúčových zápasov o postup do play-off, keď na…

Zobraziť celý článok