30. 1. 2009
Automatizácia systému výpožičiek v mestskej knižnici
V januári prešla knižnica Mestského centra kultúry v Malackách na modernejší, automatizovaný spôsob práce. V praxi sa už výpožičky nebudú vykonávať klasickým zapisovaním do čitateľských preukazov, evidenčných listov a pečiatkovaním knižných lístkov. Tento spôsob nahradil automatizovaný systém výpožičiek realizovaný prostredníctvom počítača.

Spusteniu toho systému predchádzala vyše dvojročná práca zamestnancov knižnice, ktorí jednotlivé knihy evidovali do špeciálneho knižničného programu, na základe ktorého systém rozozná každý exemplár. V nasledujúcich mesiacoch bude spustená aj on-line verzia knižničného katalógu, prístupná na internete. Čitatelia si tak budú môcť prezrieť katalógy a objednať si knihy priamo z domu.

On-line katalóg bude prístupný na stránke Mestského centra kultúry v podsekcii Knižnica (http://new.mckmalacky.sk/kniznica.php). Zápisné na rok zostáva pre všetkých používateľov rovnaké, a to 1,65 eura (49,70 Sk). Prechod na nový automatizovaný systém je náročný a bude si vyžadovať v počiatočnej fáze viac trpezlivosti zo strany klientov mestskej knižnice.

Mária Vinceková
Ďalšie
Doprava
22. 9. 2023
Rekonštrukcia dvoch parkovísk na Juhu sa blíži ku koncu

Aktuálna rekonštrukcia dvoch veľkých parkovísk na Ulici M. Tillnera na sídlisku Juh sa podľa…

Zobraziť celý článok
Voľby
22. 9. 2023
PARLAMENTNÉ VOĽBY 2023: Hlasovacie preukazy

O hlasovací preukaz môže požiadať volič, ktorý má trvalý pobyt na Slovensku a v deň konania volieb…

Zobraziť celý článok