2. 6. 2016
Atletika: Marcel Žilavý s limitom na ME dorastu, Eliška Chvílová 606 cm do diaľky

Atléti AC Malacky rozbehli hlavnú sezónu veľmi dobre.

16-ročný Marcel Žilavý zabehol limit v behu na 100 m prekážok na Majstrovstvá Európy dorastu. Časom 14,43 s sa kvalifikoval na šampionát, ktorý sa bude konať od 14. do 18. júla v gruzínskom hlavnom meste Tbilisi. Marcela ešte čaká séria pretekov, aby sa na majstrovstvá čo najlepšie pripravil. Okrem toho sa k limitu blíži aj v skoku do diaľky, kde má skočených 681 cm. Limit má hodnotu 700 cm.

Výborne si počínala na mítingu v Břeclave Eliška Chvílová. Táto 21-ročná atlétka skočila 606 cm. Jej tohtoročným cieľom je priblížiť sa k magickej hranici 650 cm, čo by ju katapultovalo na Majstrovstvá Európy dospelých. Naša mladá skokanská nádej by chcela svoju tohtoročnú výkonnosť ustáliť na úrovni 630 cm.

Aj ďalší členovia nášho klubu dosahujú pekné výsledky. Boris Pribil vedie slovenské juniorské tabuľky v behu na 400 m výborným časom 49,26 s. Naša nádejná diskárka Karolína Smreková sa hodom 38,45 m dostala na druhé miesto slovenských tabuliek, osobné rekordy si vytvorili trojskokanka Kristína Martinusová – 11,26 m, Michal Mecháček v behu na 200 m časom 22,50 s, či bežec na 2 km prekážok dorastenec Jakub Kopiar výkonom 6:45,23 minút.

Darí sa našej mladi, ktorá sa zúčastňuje na dlhodobej súťaži ligy Bratislavskej oblasti najmladšieho, mladšieho a staršieho žiactva. AC Malacky sú po dvoch kolách na prvom mieste v starších žiačkach, mladších žiakoch a na druhom mieste medzi staršími žiakmi a mladšími žiačkami. Čakajú nás ešte dve kolá. Víťazi u staršieho žiactva postupujú na Majstrovstvá Slovenska. Iný cieľ ako postup si nepripúšťame, takže chlapci musia v dvoch kolách zabojovať, pretože od postupu ich delí pár bodov. Jún sa bude niesť v atletike v znamení majstrovstiev Slovenska všetkých vekových kategórií, takže priaznivci kráľovnej športu sa majú na čo tešiť.

TK-AC

Ďalšie
Doprava
29. 9. 2023
Prichádza nové dopravné značenie pre chodcov

Kpriechodom pre chodcov pribudnú miesta na prechádzanie Aktuálne stavebné úpravy na hlavnej…

Zobraziť celý článok
Samospráva
29. 9. 2023
Zastupiteľstvo: nové námestie, nová pediatrická ambulancia, dotácia pre…

Vo štvrtok 21. septembra rokovali poslanci mestského zastupiteľstva. Na programe boli ekonomické…

Zobraziť celý článok