29. 5. 2023
Atléti sa presadzujú aj vonku

Atletická halová sezóna je za nami. Pretekári z AC Malacky úspešne odštartovali preteky na otvorených štadiónoch. Rebecca Slezáková zvíťazila v 1. kole českej atletickej extraligy dospelých v prekážkových behoch na 100 m a 400 m. Naši atléti boli úspešní aj v slovenskej dorasteneckej lige.

Družstvo dorastencov AC Malacky obsadilo vynikajúcu 2. priečku v 1. kole TESCO Dorasteneckej ligy, ktoré sa uskutočnilo na Mestskom atletickom štadióne v Dubnici nad Váhom. Najviac bodov pre AC nazbieral ešte len žiak Teodor Volek (28), tučnú bodovú porciu pridali aj Eric Houndjo (22) a Matúš Nehyba (22).

Vo svojich disciplínach zvíťazili T. Volek (400 m prek.), M. Nehyba (žrď)

a Martin Šnegoň (2000 m prek.). Na druhom mieste dobehli T. Volek (110 m prek.) a Dominik Babeľa (800 m). Tretiu priečku vybojovali T. Volek (100 m), Daniel Šelc (1500 m), E. Houndjo (110 m prek. a diaľka) a Tomáš Měšťan (2000 m prek.).

Za reprezentáciu klubu a mesta Malacky ďakujeme všetkým pretekárom,

za spoluprácu a podporu ich rodičom. Druhé kolo Dorasteneckej ligy sa uskutoční 8. júla v Martine.

Text a foto: AC Malacky