29. 5. 2023
Atléti sa presadzujú aj vonku

Atletická halová sezóna je za nami. Pretekári z AC Malacky úspešne odštartovali preteky na otvorených štadiónoch. Rebecca Slezáková zvíťazila v 1. kole českej atletickej extraligy dospelých v prekážkových behoch na 100 m a 400 m. Naši atléti boli úspešní aj v slovenskej dorasteneckej lige.

Družstvo dorastencov AC Malacky obsadilo vynikajúcu 2. priečku v 1. kole TESCO Dorasteneckej ligy, ktoré sa uskutočnilo na Mestskom atletickom štadióne v Dubnici nad Váhom. Najviac bodov pre AC nazbieral ešte len žiak Teodor Volek (28), tučnú bodovú porciu pridali aj Eric Houndjo (22) a Matúš Nehyba (22).

Vo svojich disciplínach zvíťazili T. Volek (400 m prek.), M. Nehyba (žrď)

a Martin Šnegoň (2000 m prek.). Na druhom mieste dobehli T. Volek (110 m prek.) a Dominik Babeľa (800 m). Tretiu priečku vybojovali T. Volek (100 m), Daniel Šelc (1500 m), E. Houndjo (110 m prek. a diaľka) a Tomáš Měšťan (2000 m prek.).

Za reprezentáciu klubu a mesta Malacky ďakujeme všetkým pretekárom,

za spoluprácu a podporu ich rodičom. Druhé kolo Dorasteneckej ligy sa uskutoční 8. júla v Martine.

Text a foto: AC Malacky

Ďalšie
Šport
18. 4. 2024
Stolnotenisová mládež boduje

Stolnotenisová mládež sa za ostatné týždne zúčastnila dvoch turnajov. Spomedzi reprezentantiek a…

Zobraziť celý článok
Šport
17. 4. 2024
Záhoráci budú bojovať v skupine o 5. – 8. miesto. S Považskou Bystricou…

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s…