7. 10. 2021
Atléti pokračujú v skvelých výkonoch
V nasledujúcich riadkoch sa budeme venovať Čokoládovej tretre, majstrovstvám SR vo viacboji mladšieho žiactva a majstrovstvám SR do 23 rokov a staršieho žiactva.  

V čase našej uzávierky AC Malacky vôbec prvýkrát vo svojej histórii postúpil na republikový šampionát družstiev. Úspešné boli aj deti na mítingu P-T-S. Podrobnejšie informácie prinesieme v ďalšom vydaní Malackého hlasu. 

Čokoládová tretra 
Keď priaznivec atletiky počuje slová Zlatá tretra, hneď sa mu vybavia veľké medzinárodné preteky vo Vítkoviciach na krásnom atletickom štadióne svetových parametrov. Keď sa povie Čokoládová tretra, znamená to súťaže pre deti do 11 rokov. Tí najlepší zo Slovenska a Česka sa stretávajú v československom finále.   
Slovenské finále sa konalo v Košiciach. Zlato na 200 m získali Amélia ZelenákováRichard Mráz. Druhý dobehol Viliam Straský, 6. bol Oliver Šmida a 8. Jakub Pauko. V behu na 300 m obsadil Matias Michalovič 3. miesto. Na rovnakú vzdialenosť medzi dievčatami dobehla Viktória Pauková na 7. a Andrea Mrázová na 11. mieste. Júlia Januš obsadila na 100 metrov pekné 8. miesto. 
Úspešné ťaženie z Košíc pokračovalo aj vo veľkom finále v Ostrave. Celkovým víťazom 8- a 9-ročných na 200 m sa stal Richard Mráz a hneď za ním skončil Vilko Straský. Keď si predstavíme, že tisíce detí z Čiech a Slovenska sa snaží prebojovať do Ostravy, a na stupňoch víťazov boli dvaja pretekári z Malaciek, tak to je skvelé! Jakub Pauko skončil 6. a Oliver Šmida 13.  Ani dievčatá sa nedali zahanbiť a Amélia Zelenáková dobehla na 200 m tretia. Medzi najmladšími (6 a 7 rokov) skončila Júlia Januš na 11. mieste. Medzi najstaršími (10 a 11 rokov) dobehol na 300 m Matias Michalovič na 5. mieste, Šimon Nehyba skončil 10. a Krištof Haba 28. Viktória Pauková skončila na 11. priečke a Andrejka Mrázová 34. 
Ambasadorom Čokoládovej tretry je slávny oštepár Jan Želený, preto bol zaradený aj hod raketkou, čo môže byť príprava na veľký oštep. Nelka Stašková skončila 6., Viki Pauková 21., Matias Michalovič 7. a Šimon Nehyba 9. 

Majstrovstvá SR vo viacboji mladších žiačok a žiakov 
Podujatie v areáli FTVŠ UK v Bratislave (Lanfranconi) bolo generálkou na majstrovstvá Slovenska. Naši atléti ukázali výbornú pripravenosť i veľký talent – výsledkom sú dve medaily, viacero výborných výkonov a najlepší slovenský výkon histórie.
Päťboj (60 m, 600 m, 60 m prekážok, skok do diaľky a hod kriketovou loptičkou) vyhrala v konkurencii takmer 60 dievčat Hana Zálesňáková. Dokonca dosiahla viac bodov (3070), ako bol doteraz najlepší slovenský výkon histórie – ten odvlani patril Eme Bendovej (3004). Pekné výkony predviedli aj Regina Slezáková (10.), Lea Pauková (13.), Dominika Hustá (28.), Andrea Mrázová (29.), Viktória Pauková (35.), Simona Prvoničová (42.), Barbora Kučinská (46.), Nela Stašková (51.), Vanda Habová (53.) i Alžbeta Pagáčová (56.). Medzi chlapcami sa najvyššie umiestnil Teodor Volek, ktorý skončil na výbornom 2. mieste. Alex Huondjo bol 4., Matias Michalovič 8., Šimon Nehyba 19. a Martin Šnegoň 29. 

Majstrovstvá SR staršieho žiactva a do 23 rokov 
AC Malacky dosiahol jeden  z najlepších výsledkov vo svojej histórii – 5x zlato, 5x striebro a 2x bronz! Na tratiach v Trnave žiarila Tereza Beňová, ktorá získala 4 zlaté a jednu striebornú medailu. Zvíťazila v behoch na 60 m, 150 m a 300 m a bola členkou dvoch úspešných štafiet. Karen Grígelová, Hana Zálesňáková, Laura VrabčekováTereza Beňová si najprv vybojovali 2. miesto len 6 stotín za víťazkami a o deň neskôr v štafete 4×300 m predviedli nádherný výkon a zvíťazili.  Darilo sa aj chlapcom. Štvorica  Teo VolekEric Houndjo, Matúš NehybaAdam Gašpar získala na 4×60 m bronz a na 4×300 m dokonca striebro. V skoku o žrdi vybojoval striebro Matúš Nehyba (260 cm).
V kategórii do 23 rokov sme mali dve želiezka v ohni, Rebeccu SlezákovúMareka Ondroviča. Obom sa darilo. Marek sa stal majstrom Slovenska na 3000 m prekážok a na 5000  m obsadil 3. miesto. Rebecca získala dve striebra v prekážkach – na 100 m a 400 m. V hladkom behu na 400 m obsadila 5. miesto. 
V celkovom hodnotení sa AC Malacky umiestnil na 4. priečke. Ďakujeme aj rodinným príslušníkom, vďaka ktorým boli Malacky v Trnave vidieť i počuť a pretekárom vytvorili fantastickú kulisu. 

Všetkým našim malým atlétom blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu AC Malacky. Veríme, že sa s nimi budeme na štadiónoch aj naďalej a že sa šport stane súčasťou ich životov.  

Text: P. Filip/-red-, foto: AC Malacky, S. Slezáková 


Ďalšie
Voľný čas
Podujatia
18. 7. 2024
Modelárska šou už tento víkend

Prvé tohoročné letné stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (20. a 21. júla).…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Cyklotrasy: otázky verejnosti (3)

Náš seriál opravidlách cestnej premávky na cyklotrasách avich okolí pokračuje ďalším dielom. Znovu…

Zobraziť celý článok