19. 10. 2015
Alfréd Swan – čestný občan mesta Malacky

Malacky majú nového čestného občana – v piatok 16. októbra sa ním stal herec Alfréd Swan. Udelenie čestného občianstva mesta odsúhlasili poslanci mestského zastupiteľstva v júni tohto roka na návrh kultúrnej komisie. Dôvodom je nielen to, že A. Swan je pôvodom Malačan, ale aj fakt, že nášmu mestu stále pomáha a šíri jeho dobré meno. Je krstným otcom Divadla na hambálku, pomáha mladým recitátorom a úzko spolupracuje s Múzeom Michala Tillnera, kde aktívne podporuje dokumentáciu, digitalizáciu a výskum malackej histórie. S jeho veľkou pomocou vyšla vlani kniha Dejiny športu v Malackách.

Na slávnosti udeľovania čestného občianstva Malaciek sa zúčastnilo vedenie mesta, poslanci mestského zastupiteľstva, členovia kultúrnej komisie, zástupcovia mestských organizácií a škôl, ale aj jeho „krstniatka“ z Divadla na hambálku. Medzi pozvanými hosťami boli aj príbuzní a priatelia pána Swana.

„Keď mi prezradili, že niečo takéto sa chystá, sám som tomu neveril. Nevedel som, že niečo ako čestné občianstvo existuje,“ hovorí Alfréd Swan. „Ale potom som zistil, že čestnými občanmi Malaciek sú napríklad prvý slovenský kozmonaut Ivan Bella, zakladateľ františkánskeho gymnázia Mansvét Olšovský či politik Ivan Dérer. Je mi cťou, že som sa ocitol v takejto dobrej spoločnosti.“

Aký darček dostal A. Swan od svojich vnúčat tesne po udelení čestného občianstva? Aké jedlo má najradšej a ktorý je jeho najobľúbenejší záhorácky vtip? Dozviete sa v najbližšom vydaní Malackého hlasu, ktorý vychádza už túto stredu 21. októbra.

Text: Ľ. Pilzová, foto: S. Osuský

Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
14. 6. 2024
Dnes o 12.00 h bude skúška sirén

V piatok 14. júna sa o 12.00 h na celom území Slovenska uskutoční preskúšanie varovnej siete sirén…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Rozvoj
13. 6. 2024
Podcast MALACKY NAHLAS - 7. diel

Vďaka dotácii vyše 1,5 milióna eur sa bude revitalizovať vnútroblok na Záhoráckej. Čo všetko to…

Zobraziť celý článok