5. 5. 2014
Alarmujúce vandalstvo
Deň po Prvomájových Malackách boli pracovníci mestského úradu pri príchode do práce svedkami alarmujúceho vandalstva. Záhon plný žltých sirôtok pri Kompase priateľstva pred budovou MsÚ sa zmenil na spúšť. Tentokrát nešlo o niekoho, kto by si chcel rastlinky „presadiť“ do vlastnej záhrady. Ťažko povedať, či išlo len o holé, bezmyšlienkovité vandalstvo, alebo o provokáciu či výsmech.

Isté je, že na takzvané macušky, ktoré boli povytŕhané, rozkopané kade-tade a rozšliapané všade navôkol, sa nedalo ani pozerať. Smutný pohľad zaregistrovali viacerí – aj pracovníci, ktorí sa pravidelne o záhony v meste starajú. Nahlásili stav svojmu vedeniu a postarali sa o bleskové vyčistenie záhona. V tejto súvislosti je však namieste apel na ľudí, aby si správanie svojich spoluobčanov všímali a podobné prípady nahlásili na linku mestskej polície (159).

Záhon však mesto dlho nenechá prázdny. „Medzisezónne sirôtky už čoskoro nahradíme letničkami – pravdepodobne už na budúci týždeň,“ povedal vedúci oddelenia služieb František Klíma.

Text, foto: -tabu-
Ďalšie
Cestovný ruch
22. 5. 2024
TIK je na novom mieste

Turisticko – informačná kancelária mesta už sídli na novej adrese: v pavilóne na Námestí u…

Zobraziť celý článok
Šport
22. 5. 2024
Futbalisti zobrali bod lídrovi

A-tím Žolíka získal zvýjazdu do Zvolena sympatický bod, keď proti priebežnému lídrovi tabuľky…

Zobraziť celý článok