6. 2. 2021
Aktuálne: v pondelok zostáva zatvorená aj cirkevná škola
V piatok sme informovali, že všetky tri základné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta (ZŠ Štúrova, ZŠ Záhorácka a ZŠ Dr. J. Dérera) a materská škola zostávajú zatvorené a vyučovanie pokračuje dištančnou formou. Naopak, cirkevná škola sa pripravovala na otvorenie od pondelka 8. februára. Podľa najnovšieho rozhodnutia regionálneho hygienika sa neodporúča otvárať žiadne školy na území Bratislavského kraja, pričom toto odporúčanie sa vzťahuje aj na cirkevnú školu v Malackách. Znamená to, že všetky školy na území mesta zostávajú zatvorené. 
V prevádzke sú naďalej školské kluby iba pre deti rodičov zo strategickej infraštruktúry, prípadne tých, ktorí nemôžu pracovať formou home office. Podmienkou je preukázať sa negatívnym testom zákonného zástupcu dieťaťa, nie starším ako 7 dní. 
  V rozhodnutí Regionálneho úradu verejného zdravotníctva sa uvádza: Odporúčam neotvárať všetky školy na území okresov Bratislavského kraja (Bratislava I-V, Malacky, Pezinok a Senec) k plánovanému termínu (od 8. februára 2021), ale s časovým odkladom minimálne 2 týždňov. 
 

-red- 

Ďalšie
Spoločnosť
Kultúra
30. 3. 2023
Kultúrne obyčaje Záhoria v minulosti odhaľuje výstava

V Múzeu Michala Tillnera v Malackách je otvorená veľmi zaujímavá putovná panelová výstava s…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Kultúra
Školstvo
30. 3. 2023
V knižnici sa tešia veľkému záujmu školákov

Marec – mesiac knihy. Túto definíciu si iste pamätáte aj vy zo svojich detských či…

Zobraziť celý článok