18. 9. 2013
Ako sa nenechať oklamať, seniori!

Seniorské informačné centrum v spolupráci s Klubom dôchodcov v Malackách pripravilo prednášku na tému Ako sa nenechať oklamať na predajných akciách, spojenú s premietaním filmu Šmejdi. Uskutočnila sa 17. 9. popoludní v zasadačke Mestského úradu v Malackách pod záštitou Komisie pre ochranu verejného poriadku pri MsZ v Malackách a Ministerstva vnútra SR.

Akcia sa konala v rámci programu prevencie kriminality Ministerstva vnútra SR, zameraného na ochranu pred podvodnými praktikami predajcov, ktorí lákajú na rôzne odmeny, darčeky zdarma, výlety či obedy, pričom na predvádzacích akciách nútia najmä dôverčivých dôchodcov do nákupu predraženého tovaru. Ministerstvo vnútra pripravilo rady, ktoré vám môžu pomôcť nestať sa obeťou manipulácie nečestných obchodníkov.

Na podujatí sa zúčastnila predsedníčka občianskeho združenia Seniorské informačné centrum Tatiana Slobodová a hosťom sa prihovorili prednosta Obvodného úradu v Malackách Jozef Mračna, člen komisie na ochranu verejného poriadku pri MsZ v Malackách Róbert Peťko a za ministerstvo malacký poslanec a riaditeľ odboru prevencie kriminality MV SR Jozef Halcin.

Text: -red-; Foto: -tabu-

Ďalšie
Oznamy
7. 12. 2023
V piatok bude hlasitá skúška sirén

Ministerstvo vnútra SR oznamuje, že vpiatok 8. decembra o12.00 h bude akustické preskúšanie…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Kultúra
Podujatia
7. 12. 2023
Benefičný koncert Vstúpte pohladil dušu

Nezisková organizácia Vstúpte, ktorá sa venuje ľuďom s mentálnym postihnutím v našom meste,…

Zobraziť celý článok