18. 9. 2013
Ako sa nenechať oklamať, seniori!

Seniorské informačné centrum v spolupráci s Klubom dôchodcov v Malackách pripravilo prednášku na tému Ako sa nenechať oklamať na predajných akciách, spojenú s premietaním filmu Šmejdi. Uskutočnila sa 17. 9. popoludní v zasadačke Mestského úradu v Malackách pod záštitou Komisie pre ochranu verejného poriadku pri MsZ v Malackách a Ministerstva vnútra SR.

Akcia sa konala v rámci programu prevencie kriminality Ministerstva vnútra SR, zameraného na ochranu pred podvodnými praktikami predajcov, ktorí lákajú na rôzne odmeny, darčeky zdarma, výlety či obedy, pričom na predvádzacích akciách nútia najmä dôverčivých dôchodcov do nákupu predraženého tovaru. Ministerstvo vnútra pripravilo rady, ktoré vám môžu pomôcť nestať sa obeťou manipulácie nečestných obchodníkov.

Na podujatí sa zúčastnila predsedníčka občianskeho združenia Seniorské informačné centrum Tatiana Slobodová a hosťom sa prihovorili prednosta Obvodného úradu v Malackách Jozef Mračna, člen komisie na ochranu verejného poriadku pri MsZ v Malackách Róbert Peťko a za ministerstvo malacký poslanec a riaditeľ odboru prevencie kriminality MV SR Jozef Halcin.

Text: -red-; Foto: -tabu-

Ďalšie
Oznamy
Voľby
29. 5. 2024
Hlasovanie do prenosnej volebnej schránky -Voľby do Európskeho parlamentu 2024

Volič, ktorý sa v deň konania volieb nemôže dostaviť do volebnej miestnosti zo závažných, najmä…

Zobraziť celý článok
Šport
Spoločnosť
Školstvo
28. 5. 2024
Športové hry malackej mládeže 2024 - propozície

Vpiatok 31. mája sa vmalackých školách uskutoční tradičné podujatie Športové hry malackej mládeže.…

Zobraziť celý článok