25. 6. 2009
Ako ďalej s biologickým odpadom

V súčasnosti sa uskutočňuje v domácnostiach mesta Malacky prieskum, ktorý sa týka ich budúceho nakladania s biologickým odpadom. Takmer tridsiatka dobrovoľníkov zo štátneho gymnázia oslovuje rodiny zo všetkých rodinných domov v Malackách. V zmysle zákona č. 223/2001 Z. z. o odpadoch je od 1. 1. 2006 zakázané ukladať biologický odpad na skládku. Od roku 2010 budú mať občania povinnosť kompostovať rastlinný odpad.

Domácnosti pritom majú na výber z troch možných budúcich spôsobov nakladania s rastlinným odpadom: domové kompostovanie, teda kompostovanie na vlastnom pozemku (keď od mesta za zníženú cenu dostanú kompostér); separovaný zber rastlinného odpadu (ten sa bude za poplatok pravidelne vyvážať); vlastný zber a odvoz (zhromažďovanie odpadu vo vlastnej nádobe a jej svojpomocný vývoz na odpadové dvory, ktorý bude treba deklarovať).

Dotazník má slúžiť ako prvotná informácia pre mesto, aby sa neskôr vedelo, ako sa rozdelia financie určené na túto aktivitu. V súčasnosti je už druhý raz podaný projekt na vytvorenie kompostárne pre mesto Malacky.

raj-

Ďalšie
Doprava
29. 9. 2023
Prichádza nové dopravné značenie pre chodcov

Kpriechodom pre chodcov pribudnú miesta na prechádzanie Aktuálne stavebné úpravy na hlavnej…

Zobraziť celý článok
Samospráva
29. 9. 2023
Zastupiteľstvo: nové námestie, nová pediatrická ambulancia, dotácia pre…

Vo štvrtok 21. septembra rokovali poslanci mestského zastupiteľstva. Na programe boli ekonomické…

Zobraziť celý článok