29. 5. 2012
Aj tento týždeň sa maturuje

Aj tento rok od zeleného stola vychádza ďalšia generácia. Skúška dospelosti, ako sa zvykne toto preverenie vedomostí označovať, sa v Malackách uskutočňuje počas dvoch týždňov. (21. 5. – 1. 6.) Prví sa zapotili študenti Gymnázia na Ul. 1. mája. Maturanti z Gymnázia sv. F. Assiského sa počas spomínaného týždňa snažili naliať do hlavy každú z 25 otázok zo štyroch predmetov. Ale aj ich akademický týždeň sa skončil a v maturitách sa pokračovalo v druhom malackom gymnáziu.

S fotoaparátom sme sa boli pozrieť do tried Gymnázia sv. F. Assiského. A ako to už býva, maturanti sú rôzni. Niektorí sa netrpezlivo a s nervóznym výrazom v tvári snažili ešte niečo naučiť a iní vlažne čakali pred dverami miestnosti. Tesne po tom, ako študent Juraj Kurtulík zmaturoval z anglického jazyka, sme ho vyspovedali. „Vytiahol som si otázku o typoch komunikácie a bolo to v pohode. V podstate sme si len pokecali. Teraz ma čaká fyzika.”

Maturant Juraj Janotka mal v čase našej návštevy za sebou slovenský jazyk a o svojej maturite hovoril takto: „Vytiahol som si sedemnástku – medzivojnovú poéziu. Keď som zbadal, akú mám otázku, zmocnil sa ma pocit bezradnosti, ale učitelia ma podporili. Skúsil som na to ísť z historickej stránky, pretože história ma baví a na niečo som si spomenul, takže pocity sú zmiešané.”

V malackých gymnáziách tento rok maturuje 135 študentov – 83 z anglického jazyka a 50 z nemeckého.

Text, foto: N. Slobodová

Ďalšie
Šport
7. 6. 2023
Sára Bilkovičová opäť výborne

Cyklistka Sára Bilkovičová dosahuje pekné výsledky aj tento rok. V máji absolvovala dvoje preteky …

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
Celomestské podujatia
Kultúra
7. 6. 2023
Deň detskej radosti plný zábavy. Ťahákom bol Miro Jaroš

Detský smiech, radosť vočiach aj vtvárach, pohladenie duše vďaka vystúpeniam talentovaných umelcov…

Zobraziť celý článok