10. 7. 2012
Aj Malacky zavlažujú

Nezaprší a nezaprší. Tieto slová si hovoríte možno aj vy. Celé Slovensko sužuje sucho. Viacero extrémne teplých dní spôsobilo vrásky na čele všetkých poľnohospodárov. V štátnych médiách sa objavila správa, že sa predpokladá o polovicu nižšia úroda všetkých plodín. Nedostatok vlahy chýba aj zeleni a to i našej mestskej. A preto sa do práce musia zapojiť aj cisternové vozidlá.

Podľa pracovníčky oddelenia územného rozvoja a životného prostredia v MsÚ M. Gajdárovej sa v súčasnosti intenzívne polievajú stromy vysadené na jeseň minulého roka, ktoré sú na sídlisku Juh či na námestí SNP. Každý druhý deň sa zavlažujú rastliny na Záhoráckej a Radlinského ulici, časti Kláštorného námestia a kvety pred sochou M. R. Štefánika na Mierovom námestí. Vodu si najviac vyžadujú letničky.

Zalievanie sa uskutočňuje prostredníctvom cisternového vozidla a realizuje sa v skorých ranných hodinách. Podľa Slovenského hydrometeorologického ústavu môžeme v Malackách v najbližších desiatich dňoch očakávať miernejšie teploty v rozmedzí 22 – 28 stupňov Celzia. Veľmi pravdepodobné budú aj prehánky a búrky najmä vo štvrtok a v noci zo soboty na nedeľu.
Text, foto: N. Slobodová

Ďalšie
Práca
Oznamy
12. 4. 2024
Materská škola hľadá zamestnanca na pozíciu učiteľ/ka

Materská škola, Jána Kollára 896, 901 01  Malacky  informuje o voľnom pracovnom mieste. Názov…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
História
12. 4. 2024
Boli sme sa pozrieť na Enigmu z Malaciek

20. marca sa vBrne začala výstava, ktorej hlavnou hviezdou je stroj Enigma, pochádzajúci zleteckej…

Zobraziť celý článok