27. 11. 2012
Advent v kaštieli

Už najbližšiu nedeľu sa Malacký kaštieľ zahalí vianočným závojom. V jeho zrekonštruovaných priestoroch sa rozžiaria vianočné stromčeky a stoly sa zaplnia adventnými vencami a vianočnými ozdobami. Nebudú len na chvíľkové potešenie oka, ale môžete si ich odniesť aj do vašich domovov.

Mini vianočné trhy a výstava v Malackom kaštieli sú súčasťou Adventných Malaciek 2012 a konajú sa vôbec po prvý raz. Každú adventnú nedeľu na vás čaká bohatá a pestrá ponuka vianočných dekorácií aj koláčikov. Advent v kaštieli zorganizovalo mesto Malacky v spolupráci s klubmi dôchodcov, n.o. Vstúpte a CVČ.

V prvú adventnú nedeľu, 2.12. si budete môcť v kaštieli pozrieť alebo kúpiť adventné vence, vianočné ozdoby a aranžmány z Chránenej dielne Vstúpte, n. o. Mnohé z nich už sú vyrobené, my sme sa boli na ne pozrieť a môžeme potvrdiť, že je sa na čo tešiť. A navyše budú za veľmi prijateľné ceny. Nádherné sú aj háčkované vianočné ozdoby pani Chrupkovej. V kaštieli si budete môcť pozrieť vianočný stromček ozdobený háčkovanými guľami či zvončekmi a ak sa vám zapáči, nech sa páči, môžete mať taký aj doma.

Tieto a mnoho ďalších vianočných výrobkov, vrátane koláčov, vám ponúkneme v kaštieli každú adventnú nedeľu. O podrobnej ponuke na každú nedeľu vás budeme včas informovať.
Mini vianočné trhy budú otvorené od 15.00 do 18.00 hod. Výnimkou je táto prvá adventná nedeľa, keď je otvárací čas od 14.00 do 16.00 hod. To aby sme stihli slávnostné otvorenie Adventných Malaciek vo františkánskom kostole, ktoré sa začína o 16.30 hod.

Pripravené je vystúpenie malackého chrámového zboru Vox Humana, ktorý je predskokanom k čerešničke na torte – ku koncertu známeho nevidiaceho speváka Mariána Bangu, obdareného nádherným hlasom a svojským citlivým prejavom. Ako je u nás zvykom, primátor mesta Jozef Ondrejka zapáli prvú sviecu na mestskom adventnom venci – a všetci sa môžeme stíšiť a príjemne naladiť na radostné očakávanie Vianoc. 

Program Adventných Malaciek 2012

– text: mija, tabu, foto: tabu, internet –

 

Ďalšie
Voľný čas
Podujatia
18. 7. 2024
Modelárska šou už tento víkend

Prvé tohoročné letné stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (20. a 21. júla).…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Cyklotrasy: otázky verejnosti (3)

Náš seriál opravidlách cestnej premávky na cyklotrasách avich okolí pokračuje ďalším dielom. Znovu…

Zobraziť celý článok