17. 6. 2008
Absolútne víťazstvo Hambálkovcov

V dňoch 12. – 13. 6. sa Divadlo na hambálku zúčastnilo 16. ročníka celoštátneho festivalu divadelných hier s dedinskou tematikou. Predstavili sa so svojou najnovšou hrou Federica García Lorcu Krvavá svadba, ktorá je zároveň prvou tragédiou, ktorú súbor naskúšal. Andalúzsky vidiek plný lásky, nenávisti, zrady a pomsty. Celú atmosféru ešte dotváralo gitarové duo so svojím flamencom.

To všetko mohli zažiť diváci, vrátane odbornej poroty v Trebišove. Naši malackí divadelníci ich dokonca zaujali natoľko, že si domov z východu priniesli aj dve ceny. Jedna sa ušla Zuzane Chrústovej za presvedčivý herecký výkon hlavnej postavy matky a druhá bola ocenením niekoľkomesačného úsilia celého divadelného súboru. Divadlo na hambálku sa totiž stalo absolútnym víťazom festivalu, čím získalo postup na Scénickú žatvu, ktorá sa uskutoční koncom augusta v Martine.

Aj keď bola divadelná sezóna už oficiálne ukončená, Divadlo na hambálku nezaspí na vavrínoch ani v lete. Okrem spomínaného festivalu sa chystá aj do Trnavy, kde 13. júla vystúpi s Krvavou svadbou počas Trnavského kultúrneho leta. Ani nie o týždeň neskôr (od 17. – 20. júla) už budú herci na ceste do Čiech, konkrétne do Poděbrad, kde oprášia úspešné komédie S tvojou dcérou nikdy a Všetko o ženách. 

Ďalšie
Šport
9. 6. 2023
Pre hádzanú obetuje všetko: Laura Walterová patrí k najlepším

Keď sa narodíte do hádzanárskej rodiny a prejavíte záujem o šport, nie je veľká šanca, že sa vašou…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Spoločnosť
9. 6. 2023
Mestské zastupiteľstvo: urgent, migranti, klimatická stratégia, komisie

Poslanci MsZ 30. mája prerokovali okrem tém spomenutých v nadpise tohto článku aj návrh na…

Zobraziť celý článok