26. 9. 2024
Malačania boli blízko k obrovskej senzácii, po fantastickom vyrovnaní padli v penaltách

Futbalisti FC Žolík Malacky v stredu v 3. kole Slovnaft Cupu čelili mužstvu z najvyššej súťaže MFK Skalica. Dlho to v Zámockom parku vyzeralo tak, že Skaličania podľa očakávaní postúpia už po riadnom hracom čase, keď ešte v 87. minúte viedli zásluhou Lukáša Leginusa a Olivera Podhorina 2:0.

Potom sa ale o slovo prihlásili domáci, najprv v 87. minúte znížil z penalty na 1:2 strelec Malačanov Jozef Hermann. V prvej minúte nadstaveného času dostali Malacky možnosť vyrovnať, obrovskú šancu využil Brazílčan Lucas de Serra Carvalho a razom sa črtal zázrak. Treťoligové Malacky tak v závere šokovali Skalicu a šlo sa do penált. V rozstrele však zlyhali až traja malackí strelci a keďže na druhej strane iba jeden Skaličan, senzáciu sa do konca dotiahnuť nepodarilo.

FC Žolík Malacky – MFK Skalica 2:3 pen. (0:1)
Góly: 87. Hermann (pen.), 90+1. Serra – 17. Leginus, 71. Podhorin
Zostava FC Žolík Malacky: Adam Havlík – Adam Čech, Martin Ambra (76. Filip Tóth), Stanislav Škuta (C), Joao Gabriel De Pinho E Quinteros (46. Lucas De Carvalho Serra Carvalho), Kristián Urban, David Kocan (46. Patrik Karman), David Belošic, Timotej Foltýn, Patrik Kaňka (64. Róbert Rippel), Marcel Plavnik (64. Jozef Hermann)

-mb-/-jh-

Práca
Oznamy
18. 10. 2024
Materská škola hľadá upratovačku

Materská škola Malacky hľadá zamestnanca na pracovnú pozíciu s názvom: upratovačka. Písomnú…

Dohrávka s Interom žiadne body nepriniesla

Futbalisti FC Žolík Malacky prehrali v dohrávanom zápase 7. kola 3. ligy západ 1:3 s Interom…