9. 7. 2013
Malačania reprezentovali v Záhrebe

V čase, keď ostatní žiaci dostávali vysvedčenie, bola výprava vybraných športovcov reprezentovať Bratislavu v Záhrebe. Medzi nimi boli aj dvaja žiaci z Malaciek, Michal Mecháček zo Spojenej školy sv. F. Assiského a Erik Miklušičák zo ZŠ Štúrova, ktorí išli súťažiť v atletických disciplínach. Zatiaľ čo Michal bol vybraný ako atlét, ktorý nedávno reprezentoval AC Malacky v Moskve a v behu na 100 m skončil na 4. mieste a na 200 m dokonca na 2. mieste, tak Erik bol vybraný na základe svojich výkonov na Majstrovstvách Slovenska základných škôl, odkiaľ si priniesol dve zlaté medaily v skoku do diaľky aj v skoku do výšky.

V piatok 28. júna sa Erikovi znova podarilo zlepšiť sa v skoku do diaľky, na 642 cm a týmto výkonom skončil v súťaži na krásnom 1. mieste. V ten istý deň ešte nastúpil aj spolu s Michalom v štafete na 4 x 100 m, kde dosiahli 4. miesto časom 47,31. V sobotu nastúpil Michal na 200 m a dosiahol pekné 3. miesto časom 24,18. Erik, ktorý súťažil v skoku do výšky, dosiahol výkon 178 cm a tým 2. miesto. Celkovo môžeme skonštatovať, že účinkovanie dvoch žiakov z Malaciek bolo veľmi úspešné, keď iba oni dvaja dokázali získať 1., 2., 3. aj 4. miesto a získali ďalšie športové zážitky a cenné skúsenosti. K týmto úspechom im gratulujeme.

Záhoráci poznajú plán prípravných zápasov. Súperi sú aj zo zahraničia

Záhoráci Stupava/Malacky už zarezávajú v príprave na novú extraligovú sezónu aj s novými posilami.…