22. 12. 2015
7. miesto na Majstrovstvách Slovenska vo vybíjanej

V Žiari nad Hronom sa stretlo osem najlepších družstiev zo Slovenska, osem víťazov z krajských kôl prišlo bojovať na Majstrovstvá Slovenska vo vybíjanej. Medzi nimi nechýbali ani dievčatá a chlapci z 1. stupňa zo ZŠ Štúrova.

Vôbec po prvýkrát sa v tejto vekovej kategórii konali celoslovenské majstrovstvá a ďalšia zmena bola v tom, že mohli hrať aj chlapci. Táto novinka bola prakticky vo všetkých zápasoch očividná. Prvé husle hrali vždy chalani a dievčatá hrali vo väčšine tímov menej podstatnú úlohu. Či to je dobre, ukáže budúcnosť, pretože na 2. stupni už hrajú vybíjanú iba dievčatá. Podstatné je, že naši žiaci sa prebojovali na záverečný turnaj a reprezentovali naše mesto. 

V prvý deň turnaja sme sa v skupinovej fáze stretli najskôr s družstvom zo ZŠ Balog nad Ipľom. Do zápasu sme nastúpili veľmi dobre a viedli sme rýchlo 5:2, ale postupne sa zápas vyrovnával. Aj kvôli mnohým strateným loptám sa skončil remízou 9:9. V ďalších zápasoch nás však čakali ešte silnejšie družstvá a, ak sme chceli pomýšľať na víťazstvo, museli sme podať koncentrovanejší výkon. Nestalo sa. V ďalších zápasoch sme ZŠ z Košíc podľahli 4:9 a v poslednom vystúpení sme prehrali s budúcimi víťazmi turnaja Bojnicami 8:13. To nás odsunulo na poslednú priečku v skupine a bolo jasné, že na druhý deň už bojujeme len o 7. miesto.

V druhý deň turnaja sme si chceli dokázať, že aspoň jedno víťazstvo dokážeme vybojovať. Nastúpili sme do zápasu proti ZŠ Turany. Tento zápas sme nakoniec tímovým výkonom zvládli a vyhrali 11:8. Vybojovali sme tak 7. miesto na majstrovstvách Slovenska a po našich siedmačkách, ktoré v júni vybojovali na majstrovstvách striebro, je to ďalší krásny úspech našej školy. O ten sa zaslúžili: Artur Haba, Dominik Marek, Juraj Kubišta, Nicolas Salay, Enrique Spišiak, Melánia Kršková, Vanesa Horváthová, Ivanka Kozárová, Miriam Pavlačičová, Ester Mošovská, Natália Oravcová, Kristína Sabová. Gratulujeme!

Text, foto: P. Ondruš

Ďalšie
Práca
Oznamy
21. 6. 2024
MsCSS hľadá pomocnú silu do kuchyne

Zamestnávateľ: Mestské centrum sociálnych služieb MalackySídlo: 1. mája 9, 901 01 MalackyPracovné…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 6. 2024
Zo stolnotenisového Pezinka prišla dobrá správa

Naši mladší žiaci Martin Sloboda a Róbert Žáček vybojovali na majstrovstvách kraja v družstvách 2.…

Zobraziť celý článok