12. 3. 2015
5. ročník medzinárodného turnaja Slovak Open Malacky

V dňoch od 6. do 8. marca sa v našom meste uskutočnil už 5. ročník súťaže v stolnom tenise Slovak Open Malacky, v ktorej súperili mini a mini mini kadeti a kadetky.

Išlo o medzinárodný turnaj v stolnom tenise mládeže do 11 a do 13 rokov, ktorý patrí medzi 5 najväčších turnajov v tejto kategórii v Európe. Organizačne je to jeden z najprestížnejších a športovo najsilnejších turnajov uvedenej kategórie. V Malackách sme privítali 160 mladých hráčov a 80 trénerov z 15 krajín. Do Malaciek zavítalo aj množstvo rodičov a fanúšikov stolného tenisu. Potešením bola aj početná návšteva malackých zvedavcov.

Súťaženie sa uskutočnilo v piatok aj v sobotu od ranných až do neskorých večerných hodín, s výpravami sme sa lúčili v nedeľu popoludní a s niektorými dokonca až v pondelok. Hralo sa na 25 stoloch v 2 halách – Športová hala Malina a stolnotenisová hala. Zúčastnené krajiny –  Bulharsko, Anglicko, Česká republika, Maďarsko, Rumunsko, Srbsko, Izrael, Nórsko, Írsko, Nemecko, Francúzsko, Španielsko, Litva, Poľsko a Slovensko boli nadšené silnou kvalitou turnaja a vysokou úrovňou hráčov a hráčok. Spokojnosť bola aj s organizáciou podujatia a už teraz sa všetci tešia na 6. ročník. Priateľská a rodinná atmosféra turnaja len potvrdila heslo turnaja – My sme tu doma. Naozaj sa tu tak všetci zúčastnení cítili. Propagácia nášho mesta vyšla na jednotku a Malacky opäť dýchali stolným tenisom, turistami a príjemnou atmosférou.

Poďakovanie patrí mestu a patrónovi turnaja primátorovi Jurajovi Říhovi, ktorý prevzal záštitu nad touto najväčšou športovou akciou nielen v Malackách, ale aj v širokom okolí. Spolu bolo udelených 77 pohárov, bola zvolená miss turnaja a hlavnú cenu najlepšej výpravy turnaja získala maďarská reprezentácia. Veľmi nás teší, že za slovenskú reprezentáciu nastúpili aj Malačania Sára Bilkovičová a Félix Ivančo. Malacké farby hájili Bianka Polakovičová, Andrej Freund a Patrik Fusek. Naši hráči predviedli veľmi dobré výkony, za ktoré im patrí vďaka, a veríme, že Malačanov uvidíme na stupňoch víťazov aj v ďalších ročníkoch. Výsledky nájdete na www.malacky-open.sk.

Text: V. Mihočko ml., foto: S. Osuský, Š. Sopóci

Ďalšie
Práca
Oznamy
9. 7. 2024
Centrum voľného času hľadá vychovávateľa

Centrum voľného času v Malackách hľadá kreatívneho, všestranného, flexibilného, zodpovedného,…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
8. 7. 2024
Vojtech Planka vystúpil na Gerlach

Rekreačný bežec a zanietený turista Vojtech Planka zdolal pred pár dňami Gerlachovský štít. Vôbec…

Zobraziť celý článok