8. 6. 2018
21. júna sa začne dlhoočakávaná rekonštrukcia diaľničného privádzača
O nevyhovujúcom technickom stave diaľničného privádzača do Malaciek sa hovorí už dlhší čas. Koncom júna sa začne rozsiahla rekonštrukcia tejto dôležitej dopravnej tepny. 

Na spoločnom rokovaní mesta so spoločnosťou Regionálne cesty sa hovorilo o konkrétnejších parametroch rekonštrukcie. Financie zabezpečil Bratislavský samosprávny kraj ako vlastník komunikácie. Rekonštrukcia sa začne 21. júna a jej súčasťou bude aj kompletná obnova podložia. Najväčšia časť stavebných prác prebehne počas prázdnin, aby sa príliš nenarušil chod mesta. Primátor Malaciek Juraj Říha sa poďakoval vedeniu Bratislavského samosprávneho kraja i spoločnosti Regionálne cesty: „Som veľmi rád, že aj táto časť komunikácie prejde rozsiahlou obnovou. Za mesto sme upozornili dodávateľov, aby zladili maximum termínov na letné prázdniny z dôvodu čo najmenšej dopravnej záťaže na obyvateľov. Aj tak však bude potrebná trpezlivosť vodičov, preto prosím všetkých o pochopenie. Na začiatku jesene budeme mať kompletne novú stabilnú komunikáciu, na ktorú napojíme aj pripravované záchytné parkovisko.”

Okrem kompletnej výmeny podložia sa bude dávať nový asfaltový koberec, nové dopravné značenie a vymenia sa aj mostné zábradlia. Vzhľadom k rozsahu prác budú potrebné aj dočasné dopravné obmedzenia. Stavba bude preto rozdelená na niekoľko etáp. Prvá bude trvať od 21. júna do 15. júla a bude sa týkať úseku od kruhového objazdu Tesco po križovatku pri autosalóne Hílek. Cesta bude úplne uzavretá, obchádzka povedie po Pezinskej. 

Vedenie mesta sa snažilo presadiť aj výstavbu novej protihlukovej steny, avšak tá nateraz možná nie je. Dôvodom sú financie a nevysporiadané pozemky.

-red-, foto: LPM
Ďalšie
Šport
25. 6. 2024
Judisti už dosúťažili

Dvoma súťažami vLeviciach sa skončilo zápolenie vjude mladších vekových kategórií v tomto školskom…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Rozvoj
Cykloturistika
25. 6. 2024
Cyklotrasy – otázky verejnosti (2)

Kto má prednosť? Dve križovatky, rovnaká odpoveď V nadväznosti na naše predchádzajúce články o…

Zobraziť celý článok