17. 9. 2015
19. september – deň plný podujatí

Už najbližšiu sobotu, 19. septembra, sa majú Malačania i návštevníci mesta na čo tešiť. V Malackách sa konajú hneď tri podujatia – Malacká šošovica, Hambáljarmok v rámci divadelného festivalu Zejdeme sa na hambálku a Historické Malacky (prehliadky historických objektov so sprievodcami).

Malacká šošovica
Malacká šošovica sa uskutočňuje pravidelne od roku 2014 v trojmesačných cykloch. Podujatie spája neziskový sektor a nekomerčné aktivity s cieľom predstaviť verejnosti šikovných ľudí z Malaciek a okolia. Inak to nebude ani na jesennej šošovici, ktorá sa uskutoční opäť na Kláštornom námestí a ponúkne približne tridsiatku stánkov s najrôznejším tovarom. Predávajúci chystajú ponuku ručne robených výrobkov, ale aj domáce dobroty, ktoré budú tešiť vaše chuťové bunky niekoľko týždňov. Nebudú chýbať ani chránené dielne Vstúpte, n. o., či Domu Svitania v Jakubove, tradične príde aj OZ Čarovný prútik, kde sú združené mamy detí po detskej mozgovej obrne. Prvýkrát sa šošovice zúčastnia aj členovia základnej organizácie Zväzu telesne postihnutých v Malackách či Seniorské informačné centrum. Svoj stánok bude mať aj Mestské centrum sociálnych služieb v Malackách.
Predstaví sa aj iniciatíva pre rozvoj cyklodopravy v Malackách Malacky na kolo. Nezabudnite teda prísť na bicykloch, aby ste mohli absolvovať spoločnú jazdu mestom. Od 11.00 do 14.00 h bude pripravená jazda zručnosti. Keďže Malacká šošovica je aj o zdraví a popularizácii pohybu osožného pre naše telo, o 11.00 h sa budete môcť pridať k cvičeniu power jogy v telocvični cirkevnej školy. Svoju ponuku krúžkov predstaví centrum voľného času.
 

Hambáljarmok
V rámci 8. ročníka divadelného festivalu Zejdeme sa na hambálku, ktorý sa koná od stredy 16. septembra do nedele 20. septembra, sa uskutočňuje aj divadelný Hambáljarmok. Od 9. hodiny ráno až do popoludňajších hodín sa môžete pred spoločenským domom MCK zabaviť napríklad na koncerte skupiny Funny Felows, ktorý jej členovia odohrajú na svojom veterán aute, na bubnovej šou skupiny Tambores (tí mimochodom zaujali porotu a postúpili v aktuálne vysielanej talentovej súťaži), ktorá nám urobí aj workshop bubnovania, na Feder Teatro pre detičky, do podmazu nám bude hrať Ičo Gontko a jeho flašinet, uvidíme aj Chodúľové divadlo a živé sochy a rozosmejeme sa na Joge smiechu. Okrem toho sa v “stánkoch” inšpirovaných inscenáciami Divadla na hambálku budete môcť občerstviť a pobaviť s divadelníkmi z DNH.
 

Historické Malacky
Podujatie Historické Malacky nadväzuje na úspešný projekt Mestského centra kultúry – Múzea M. Tillnera Historické potulky Malackami, ktoré sa uskutočňujú pravidelne. V sobotu 19. septembra budú záujemcov po pamiatkach sprevádzať študenti oboch malackých gymnázií. Prehliadky sa budú uskutočňovať každú polhodinu a budú bezplatné. Malačania i návštevníci mesta si môžu v priebehu niekoľkých hodín pozrieť najväčšie architektonické poklady mesta (Malacký kaštieľ vzhľadom na rekonštrukciu len zvonku).

Harmonogram prehliadok: farský kostol Najsvätejšej Trojice (11.00 – 14.00 h), starý cintorín (11.00 – 14.30 h), synagóga (11.00 – 14.30 h), Zámocký park (11.00 – 14.30 h), kláštor – kostol (11.00 – 14.00 h), kláštor – škola (11.00 – 14.00 h), kláštor – krypty (11.00 – 14.00 h).

Veríme, že tieto krásne podujatia podporí aj počasie a centrum mesta bude dýchať príjemnou atmosférou. Všetci sú srdečne pozvaní!

Text: L. Vidanová, M. Macejka, N. Jánošová, foto: -archív-

 

Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
14. 6. 2024
Dnes o 12.00 h bude skúška sirén

V piatok 14. júna sa o 12.00 h na celom území Slovenska uskutoční preskúšanie varovnej siete sirén…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Rozvoj
13. 6. 2024
Podcast MALACKY NAHLAS - 7. diel

Vďaka dotácii vyše 1,5 milióna eur sa bude revitalizovať vnútroblok na Záhoráckej. Čo všetko to…

Zobraziť celý článok