15. 8. 2017
10. ročník Záhoráckeho výstupu na Vysokú dopadol na výbornú

V nedeľu 13. augusta sa uskutočnil v poradí už desiaty Záhorácky výstup na Vysokú. Podujatie  je spomienkou na mladú turistku z Malaciek Zuzanu Krajčírikovú – známu organizátorku rôznych podujatí pre mládež a nádejnú umelkyňu – drôtenkárku.

Ani nevyspytateľné počasie neodradilo 55 účastníkov od každoročného, tentoraz už desiateho Záhoráckeho výstupu na Vysokú. Príjemne sa ochladilo a napokon boli podmienky na turistiku doslova ideálne.

Výstup začal o deviatej hodine z Vývratu, odtiaľ sa išlo po modrej turistickej značke na vrchol Vysokej. Tu bola krátka prestávka, počas ktorej sa všetci mohli pokochať výhľadom na Záhorskú nížinu, pohorie Tribeč i pezinskú časť Malých Karpát. Výstup hravo zvládol aj 82 ročný Anton Putek z Malaciek a svojou účasťou podujatie podporil aj primátor mesta Juraj Říha.

Účastníci výstupu sa presunuli k symbolickému cintorínu, kde má Zuzka Krajčiriková pamätnú tabuľku, ktorú sem umiestnili po jej tragickej smrti v pohorí Vtáčnik. Uctili si ju minútou ticha a položením venca.
Z vrcholu Vysokej sa potom prešlo k trampskej chajde pod Vysokou, kde sa už tradične opekalo. Podujatie sa konalo pod záštitou Matice Slovenskej, mesta Malacky, ktoré zabezpečilo autobus, MCK Malacky a obce Kuchyňa.

M. Mráz

Ďalšie
Spoločnosť
21. 3. 2023
Farebný deň

21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Ľudia si vtento deň obliekajú ponožky rôznych…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Školstvo
21. 3. 2023
Zápis do 1. ročníka základných škôl

Mesto Malacky a riaditeľstvá základných škôl v Malackách oznamujú, že zápis na plnenie…

Zobraziť celý článok