22. 1. 2015
Župné školy sa budú prezentovať v Avione. Predstaví sa aj malacké gymnázium

Deviataci majú približne mesiac na to, aby sa rozhodli, na ktorej strednej škole budú pokračovať vo svojom štúdiu. Pri výbere im pomôže aj prezentačná akcia Deň župných škôl v Avione, ktorú organizuje Bratislavský kraj už štvrtýkrát. Uskutoční sa v piatok 23. januára od 9.00 do 18.00 h v bratislavskom nákupnom centre Avion. Prezentovať sa bude aj štátne gymnázium z Malaciek.

„Dlhodobo sa v spoločnosti hovorí o potrebe výchovy odborníkov pre jednotlivé odbory, preto Bratislavská župa už štvrtýkrát organizuje toto podujatie. Chceme pomôcť rodičom a deťom pri výbere školy, respektíve ich budúceho povolania. Deviataci sa môžu zoznámiť s ponukou našich stredných škôl, porozprávať sa so študentmi aj pedagógmi o svojej budúcnosti,“ priblížil bratislavský župan Pavol Frešo. Na podujatí sa predstaví 47 škôl v pôsobnosti BSK, ktoré sa budú prezentovať v stánkoch a väčšina z nich aj vystúpením na pódiu.

Gymnázium na Ul. 1. mája v Malackách v prezentačnom stánku predstaví virtuálnu prehliadku školy, ponúkne propagačné materiály o študijných programoch. Študenti malackého gymnázia budú merať záujemcom elektrosmog mobilného telefónu a o 12.20 h vystúpi na pódiu školská kapela.

Bratislavský kraj má vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti aktuálne 58 stredných škôl a školských zariadení, z toho 36 stredných odborných škôl, dve jazykové školy, 14 gymnázií, dve konzervatóriá a tri spojené školy. Študuje na nich 18 417 žiakov a pracuje 2849 pedagogických a nepedagogických zamestnancov.

-naty/BSK-

 

Ďalšie
Šport
30. 1. 2023
Záhoráci s výborným vstupom do druhej časti sezóny

            Hádzanári Stupavy a …

Zobraziť celý článok
Šport
27. 1. 2023
Cez víkend pokračuje halová liga mladších žiakov vo futbale

V nedeľu 29. januára vás pozývame do ŠH Malina na futbalové zápasy 3. kola halovej ligy…

Zobraziť celý článok