22. 1. 2015
Župné školy sa budú prezentovať v Avione. Predstaví sa aj malacké gymnázium

Deviataci majú približne mesiac na to, aby sa rozhodli, na ktorej strednej škole budú pokračovať vo svojom štúdiu. Pri výbere im pomôže aj prezentačná akcia Deň župných škôl v Avione, ktorú organizuje Bratislavský kraj už štvrtýkrát. Uskutoční sa v piatok 23. januára od 9.00 do 18.00 h v bratislavskom nákupnom centre Avion. Prezentovať sa bude aj štátne gymnázium z Malaciek.

„Dlhodobo sa v spoločnosti hovorí o potrebe výchovy odborníkov pre jednotlivé odbory, preto Bratislavská župa už štvrtýkrát organizuje toto podujatie. Chceme pomôcť rodičom a deťom pri výbere školy, respektíve ich budúceho povolania. Deviataci sa môžu zoznámiť s ponukou našich stredných škôl, porozprávať sa so študentmi aj pedagógmi o svojej budúcnosti,“ priblížil bratislavský župan Pavol Frešo. Na podujatí sa predstaví 47 škôl v pôsobnosti BSK, ktoré sa budú prezentovať v stánkoch a väčšina z nich aj vystúpením na pódiu.

Gymnázium na Ul. 1. mája v Malackách v prezentačnom stánku predstaví virtuálnu prehliadku školy, ponúkne propagačné materiály o študijných programoch. Študenti malackého gymnázia budú merať záujemcom elektrosmog mobilného telefónu a o 12.20 h vystúpi na pódiu školská kapela.

Bratislavský kraj má vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti aktuálne 58 stredných škôl a školských zariadení, z toho 36 stredných odborných škôl, dve jazykové školy, 14 gymnázií, dve konzervatóriá a tri spojené školy. Študuje na nich 18 417 žiakov a pracuje 2849 pedagogických a nepedagogických zamestnancov.

-naty/BSK-

 

Ďalšie
Šport
Voľný čas
26. 2. 2024
Skvelý úvod Záhorákov v Modre základom ďalšieho víťazstva

Hádzanárom klubu HC Záhoráci Stupava/Malacky vyšiel skvele úvod stretnutia v Modre (23. februára),…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
23. 2. 2024
Pozývame vás venčiť psíkov

            Strávte víkendové doobedia so psíkmi a oni vám darujú veľa lásky. Venčenie…

Zobraziť celý článok