17. 3. 2010
Župan diskutoval s Malačanmi

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja, Pavol Frešo, sa v stredu 17. marca podvečer stretol vo veľkej zasadačke mestského úradu s obyvateľmi Malaciek. V úvode stretnutia, ktorého sa zúčastnili desiatky občanov, pripomenul, že práve kontakt s ľuďmi je pre neho kľúčovou záležitosťou. Za jeden z najväčších problémov nášho mesta považuje opravu diaľničného privádzača, ktorej termín je nejasný najmä z dôvodu podstatne nižšieho rozpočtu BSK v porovnaní s minulým rokom.

Starosťou nielen samosprávy, ale aj župy, je doprava v čase rekonštrukcie, ktorá je zatiaľ bez alternatív. Tú síce poslanci vidia v otvorení jedného železničného priecestia, Železnice Slovenskej republiky však na tento návrh zatiaľ nepristúpili.  Malačania sa županovi zdôverili s ťažkosťami, ktoré im spôsobuje chýbajúca pôrodnica či lôžkové oddelenia pediatrie, ale aj nedostatok voľných miest v materských školách a hlučnosť spôsobovaná dopravou, najmä diaľnicou a železnicou prechádzajúcou stredom mesta.

V súvislosti so zvýšenou hlučnosťou upozornil poslanec mestského zastupiteľstva Juraj Říha na stále chýbajúcu stratifickú hlukovú mapu a akčný plán. O podporu P. Freša požiadala aj riaditeľka Gymnázia Malacky Elena Krajčírová, ktorá bojuje za vyšší počet prijímaných študentov na osemročné štúdium. Besedu ukončila diskusia o neprispôsobivých občanoch, ktorí strpčujú život svojim susedom na Družstevnej ulici.

-mn-

Ďalšie
Doprava
22. 9. 2023
Rekonštrukcia dvoch parkovísk na Juhu sa blíži ku koncu

Aktuálna rekonštrukcia dvoch veľkých parkovísk na Ulici M. Tillnera na sídlisku Juh sa podľa…

Zobraziť celý článok
Voľby
22. 9. 2023
PARLAMENTNÉ VOĽBY 2023: Hlasovacie preukazy

O hlasovací preukaz môže požiadať volič, ktorý má trvalý pobyt na Slovensku a v deň konania volieb…

Zobraziť celý článok