17. 3. 2010
Župan diskutoval s Malačanmi

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja, Pavol Frešo, sa v stredu 17. marca podvečer stretol vo veľkej zasadačke mestského úradu s obyvateľmi Malaciek. V úvode stretnutia, ktorého sa zúčastnili desiatky občanov, pripomenul, že práve kontakt s ľuďmi je pre neho kľúčovou záležitosťou. Za jeden z najväčších problémov nášho mesta považuje opravu diaľničného privádzača, ktorej termín je nejasný najmä z dôvodu podstatne nižšieho rozpočtu BSK v porovnaní s minulým rokom.

Starosťou nielen samosprávy, ale aj župy, je doprava v čase rekonštrukcie, ktorá je zatiaľ bez alternatív. Tú síce poslanci vidia v otvorení jedného železničného priecestia, Železnice Slovenskej republiky však na tento návrh zatiaľ nepristúpili.  Malačania sa županovi zdôverili s ťažkosťami, ktoré im spôsobuje chýbajúca pôrodnica či lôžkové oddelenia pediatrie, ale aj nedostatok voľných miest v materských školách a hlučnosť spôsobovaná dopravou, najmä diaľnicou a železnicou prechádzajúcou stredom mesta.

V súvislosti so zvýšenou hlučnosťou upozornil poslanec mestského zastupiteľstva Juraj Říha na stále chýbajúcu stratifickú hlukovú mapu a akčný plán. O podporu P. Freša požiadala aj riaditeľka Gymnázia Malacky Elena Krajčírová, ktorá bojuje za vyšší počet prijímaných študentov na osemročné štúdium. Besedu ukončila diskusia o neprispôsobivých občanoch, ktorí strpčujú život svojim susedom na Družstevnej ulici.

-mn-

Ďalšie
Práca
Oznamy
17. 5. 2024
Voľné pracovné miesto na MsÚ: samostatný odborný referent územného plánovania

Mesto Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste na Mestskom úrade Malacky s názvom: Samostatný…

Zobraziť celý článok
Školstvo
Práca
Oznamy
16. 5. 2024
Štyri voľné pracovné miesta v materskej škole

Materská škola, Jána Kollára 896, 901 01 Malacky, informuje o štyroch voľných pracovných miestach.…

Zobraziť celý článok