17. 3. 2010
Župan diskutoval s Malačanmi

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja, Pavol Frešo, sa v stredu 17. marca podvečer stretol vo veľkej zasadačke mestského úradu s obyvateľmi Malaciek. V úvode stretnutia, ktorého sa zúčastnili desiatky občanov, pripomenul, že práve kontakt s ľuďmi je pre neho kľúčovou záležitosťou. Za jeden z najväčších problémov nášho mesta považuje opravu diaľničného privádzača, ktorej termín je nejasný najmä z dôvodu podstatne nižšieho rozpočtu BSK v porovnaní s minulým rokom.

Starosťou nielen samosprávy, ale aj župy, je doprava v čase rekonštrukcie, ktorá je zatiaľ bez alternatív. Tú síce poslanci vidia v otvorení jedného železničného priecestia, Železnice Slovenskej republiky však na tento návrh zatiaľ nepristúpili.  Malačania sa županovi zdôverili s ťažkosťami, ktoré im spôsobuje chýbajúca pôrodnica či lôžkové oddelenia pediatrie, ale aj nedostatok voľných miest v materských školách a hlučnosť spôsobovaná dopravou, najmä diaľnicou a železnicou prechádzajúcou stredom mesta.

V súvislosti so zvýšenou hlučnosťou upozornil poslanec mestského zastupiteľstva Juraj Říha na stále chýbajúcu stratifickú hlukovú mapu a akčný plán. O podporu P. Freša požiadala aj riaditeľka Gymnázia Malacky Elena Krajčírová, ktorá bojuje za vyšší počet prijímaných študentov na osemročné štúdium. Besedu ukončila diskusia o neprispôsobivých občanoch, ktorí strpčujú život svojim susedom na Družstevnej ulici.

-mn-

Ďalšie
Voľný čas
Spoločnosť
2. 2. 2023
Karnevalová paráda v Cvečku

Novučičké priestory Komunitného centra pri Cvč privítali v piatok 27. januára všetky…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
Kultúra
2. 2. 2023
Dlhoročná riaditeľka CVČ odchádza do dôchodku

Utorok 31. január bol posledným pracovným dňom pre dlhoročnú riaditeľku Centra voľného času v…

Zobraziť celý článok