8. 11. 2013
ZŠ Záhorácka žije Malackou desiatkou
30. ročník medzinárodného bežeckého podujatia Malacká desiatka sa uskutoční už zajtra – v sobotu 9. 11. Organizátori očakávajú na štarte stovky športovcov zo Slovenska, Česka, ale aj z poľského Žnina, ktorý pravidelne posiela svojich zástupcov na športové podujatia v Malackách. Práve Malacká desiatka spôsobila, že voliči z 8. volebného obvodu počas volieb do VÚC nebudú voliť ako inokedy v budove ZŠ Záhorácka, ale na neďalekom Okresnom úrade Malacky.  

„V sobotu hostíme hneď tri športové podujatia – Malackú desiatku, Malacký kilometer a popoludní sa u nás koná aj volejbalový turnaj,“ hovorí riaditeľka školy G. Emrichová. „Na jubilejnú Malackú desiatku sme sa pripravili po všetkých stránkach. Vykonali sa vonkajšie úpravy a čistenie športového areálu a okolia školy a postarali sa o menšie i väčšie opravy v interiéri,“ vymenúva ďalej riaditeľka.

„Najviac ma teší dokončenie náročnej rekonštrukcie toaliet, ktoré zapáchali, dlhé roky boli zatvorené a nedali sa používať, zatekalo do nich cez strechu a mali závažné poruchy na kanalizačnom odtoku.“ Počas našej návštevy pracovník realizátorskej firmy vymieňal poslednú zárubňu na vchodových dverách do chlapčenských toaliet. V sobotu už budú k dispozícii úplne nové WC pre dievčatá s oranžovým a pre chlapcov s bledomodrým obkladom.

Škola vyčlenila prízemie a 1. poschodie, zabezpečila priestory pre organizačný štáb i jedáleň a kuchynku, kde organizátori uvaria guláš pre všetkých účastníkov behu. Do príprav sa okrem vedenia školy zapájajú aj učitelia, niektorí z vlastnej iniciatívy. „Napríklad dejepisárka Viera Mária Adamovičová sa podujala urobiť k jubileu špeciálnu výstavku, ktorá pripomenie účastníkom históriu behu. Angažuje sa aj telocvikár Vlado Handl a niekoľko pracovníkov bude osobne dohliadať na poriadok počas podujatia,“ prízvukuje G. Emrichová.  

Text, foto: T. Búbelová
Ďalšie
Šport
20. 5. 2024
Záhoráci s prvým víťazstvom v Ligovom pohári

Hádzanári HC Záhoráci Stupava/Malacky si vo 4. kole Ligového pohára Niké Handball extraligy…

Zobraziť celý článok
Práca
Oznamy
17. 5. 2024
Voľné pracovné miesto na MsÚ: samostatný odborný referent územného plánovania

Mesto Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste na Mestskom úrade Malacky s názvom: Samostatný…

Zobraziť celý článok