20. 3. 2018
ZŠ Štúrova má športovú sieň slávy
Štúrka v Malackách píše svoju históriu od septembra 2004. Za tento relatívne krátky čas dosiahli jej žiaci výborné výkony a umiestnenia v rámci celého Slovenska. 13 rokov školy znamená aj to, že sa podarilo veľakrát ovládnuť okresné aj krajské súťaže a postúpiť v súťažiach či olympiádach až na majstrovstvá Slovenska. Úspechov na úrovni najlepších škôl z celej krajiny bolo za trinásť sezón naozaj veľa.
Žiaci zo Štúrovej boli 8-krát na stupňoch víťazov. Futbalisti a atléti 2013, hádzanárky 2016 a 2017 a šprintér Tomáš Rišo vybojovali bronzové medaily. Na strieborné priečky dosiahli hádzanárky 2011 a dievčatá vo vybíjanej 2015. Štyrikrát sme dokázali majstrovstvá Slovenska aj vyhrať. Zlaté medaily si zavesili na krk dievčatá vo vybíjanej 2011 a 2017. Asi najúspešnejším žiakom je zatiaľ Erik Miklušičák, ktorý si v roku 2013 odniesol dokonca dva krát zlato, keď na majstrovstvách SR v atletike ovládol skok do výšky aj do diaľky.
Aj preto sme sa rozhodli vzdať hold len tým najlepším z najlepších a zaradiť ich do symbolickej siene slávy.  Fotografie pripomínajú športové úspechy a vzbudzujú už navždy obdiv. Za tieto úspechy všetkým ďakujeme a tešíme sa na ďalších úspešných, ktorí do siene slávy pribudnú.

Text a foto: ZŠ Štúrova
Ďalšie
Spoločnosť
30. 11. 2023
Nový podcast MALACKY NAHLAS - prvý diel

Milí Malačania, začíname s novým podcastom MALACKY NAHLAS. Budeme sa v ňom venovať dôležitým a…

Zobraziť celý článok
Doprava
Rozvoj
29. 11. 2023
Rekonštrukcia Ulice Martina Benku bude pokračovať na jar

Bratislavská vodárenská spoločnosť už skončila kompletnú rekonštrukciu vodovodu a kanalizácie na…

Zobraziť celý článok